Wpis z mikrobloga

Krach w gastronomii, coraz mniej klientów nawet w fast foodach

Cały wykop xD Tak to każdy 15k wypłaty to mało, ale jak jest rozmowa o krachu gastronomii to 95% komentarzy jest o tym:
- McDonalds i KFC jest drogo, bo burger nie kosztuje 20 zł tylko 25 zł
- Ulubiony kebab z 14 zł zdrożał na 23 zł
- Pizzy to już dawno nie zamawiam tylko sam robię na cieście z Biedronki, bo kto to widział dawać 40 zł za placka haha
- Kto widział za kotleta z ziemniakami dawać 35 zł, taniej wyjdą zakupy w Lidlu i zrobienie samemu

OK może i sama prawda, ale gdzie tu jest rozmowa o jakiejś gastronomii innej niż najtańsze żarcie, albo bar mleczny premium.

#shitwykopsays #wykop #programista15k #zarobki #inflacja
  • 44
  • Odpowiedz
@rzrbld: Jak ktoś chodzi do droższych restauracji, to cena zazwyczaj nie gra dla niego dużej roli, więc raczej tacy ludzie nie będą narzekać, że zamiast 500 zł musieli wydać 600 xD
  • Odpowiedz
Tak to każdy 15k wypłaty to mało


@rzrbld: zarabiam całkiem dobrze ale według mnie to tez są chore ceny. ja mam wrażenie że przez te powtarzanie słowa "inflacja" to gastronomia przynajmniej we wrocławiu sobie wymyśliła że ceny może podnosić ile sie podoba
  • Odpowiedz
@rzrbld: na wykopie to najlepiej chwalić się biedą, starym gruzem, kupowaniem gierki za 3 zł itp

Jest drożej, ale ja wychodzę z założenia, że życie jest jedno, jak na coś mam ochotę to sobie kupuję i nie słucham tzw „internautów”, bo bym siedział na wynajmie, jeździł dacią, broń boże gierek na premierę albo słodki jezu w tfu preorderze, xaomi bo telefon ma dzwonić i tak dalej bla bla

Z resztą
  • Odpowiedz
@Kar98k: tez wychodzę z podobnego założenia ale to już przesada z cenami. ja już kompletnie nie wiem co ile powinno kosztować. np. rzadko chodzę do kina i jakbym miał strzelać to bilet do kina na 2D kosztuje coś pomiędzy 25 a 40zł xD

edit: sobota wroclavia, 27.90
  • Odpowiedz
@rzrbld to jest typowy argument biedaków jak rozmawiamy o polityce, podatkach, inflacji czy czymkolwiek co dotyczy pieniędzy:
- No Tobie to chyba najmniej powinno przeszkadzać.
- Ty chyba nie powinieneś narzekać.
- Źle Ci?

I elo, nagle nie mogę mówić, że jest drogo albo inflacja, bo zarabiam pieniądze.
To samo tutaj, chyba mam takie samo prawo wyrazić niezadowolenie z powodu 43% podwyżki w Macu jak Ty, mimo, że zarabiam 5x tyle
  • Odpowiedz
@kipowrot:

to jest typowy argument biedaków

mam takie samo prawo wyrazić niezadowolenie z powodu 43% podwyżki w Macu jak Ty, mimo, że zarabiam 5x tyle co Ty.


W 100% sie z tobą zgadzam żeby
  • Odpowiedz
@Kar98k: tez wychodzę z podobnego założenia ale to już przesada z cenami. ja już kompletnie nie wiem co ile powinno kosztować. np. rzadko chodzę do kina i jakbym miał strzelać to bilet do kina na 2D kosztuje coś pomiędzy 25 a 40zł xD


@EmcePomidor2: akurat ja wracam teraz do stałych wizyt w kinie po kilku latach, i aż się zdziwiłem jak mało się zmieniły ceny i że jest
  • Odpowiedz
@rzrbld: Jak ktoś mieszka u mame i zarabia 15k to stać go na wszystko, ale jak tyle zarabia osoba utrzymująca rodzinę i płacąca kredyt to przy obecnych cenach musi już się wyraźnie ograniczać. A gastro to pierwsze miejsce (no dobra, po psim fryzjerze) gdzie szuka się oszczędności.
  • Odpowiedz