Wpis z mikrobloga

Chyba padla mi skrzynia biegow (diagnostyka w ASO). Pacjent Ford Focus 1.5 EcoBoost 2019r, skrzynia automat 8 biegow. Wycena wymiany skrzyni biegow 30k pln... Auto niestety juz po gwarancji, przebieg 55k. Podczas jazdy na D(drive) nagle obroty zaczely falowac, czyli pod czerwone pole a gaz trzymalem tak samo lekko wcisniety, odjecie gazu i obroty spadaja, dodanie i rosna szybko a samochod nie przyspiesza (tak jakby byl na luzie w czasie jazdy). Dostalem info od ASO, ze nie dziala teraz bieg wsteczny...

Mamy tutaj ekspertow albo jakies rady co robic z tym fantem?

#warszawa #mechanikasamochodowa #mechanika #ford #focus
  • 24
@miczuu: Olej to ASO. Tak jak wcześniej pisali podjedź do jakiegoś warsztatu co robią tylko skrzynie. Wygląda mi to na usterkę płyty sterującej ale tu nie jestem ekspertem. Może tylko elektrozawór. Często wystarczy ściągnąć miskę skrzyni i wymienić płytę, filtr oleju, olej itp. Dokładna diagnostyka komputerowa potrzebna.
@PiotrFr: @JuneJohn: @Abi_whiteWolf: @Msciwy_pterodaktyl: @mamnatopapiery: dzieki za komentarze, dostalem jeszcze namiary na Samco http://www.samko.pl/ slyszeliscie moze cos o nich?

@mamnatopapiery: zdiagnozowali, ze skrzynia, cena wynika z ceny skrzyni 26/28k + robocizna z rabatem

@Abi_whiteWolf: chyba nie chcialbym isc w uzywke, nie wiadomo w jakim stanie jest i moge miec ten sam case za pol roku, jak juz wiem ze potrafi sie spieprzyc ta skrzynia... (
@miczuu:

slyszeliscie moze cos o nich?

Nie znam, sam grzebie jak muszę.

chyba nie chcialbym isc w uzywke,

Żadnych używek. Zwłaszcza, że dość świeża skrzynia i pewnie nie ma ich dużo/są drogie. Co by się tam nie stało to naprawią bez problemu i będzie 4 cyfrowa kwota. A może tylko jakaś pierdoła.

Znajomemu w Q7 padła skrzynia, kupił używaną, żeby wymienić całą. Mimo, że nie jestem specem od asb powiedziałem od
@PiotrFr: ciagle licze, ze to bedzie jakas #!$%@?, ale juz mentalnie sie nastawilem na 4cyfrowa kwote tez. Jak taka awaria szybko zmienia postrzeganie nowych samochodow ech
@miczuu:

zmienia postrzeganie nowych samochodow ech

Ale to pewnie nic poważnego albo miałeś pecha.
Tzn na pewno miałeś bo to dobre skrzynie i nie słyszałem narzekania nigdy. Zwłaszcza przy takim przebiegu