Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki pomóżcie znaleźć rower bo nie znam się kompletnie. Chce kupić prezent dziadkowi do jeżdżenia po wiosce. Musi mieć niską ramę bo dziadek ma biodra wymienione i już tak nogi nie podniesie. Budżet do 1000zl. Koniecznie nowy, żeby to elegancko wyglądało. help

#rower #rowery #cokupic #jakirower #prezent #triban
  • 7
@Zoyd: był fajny Romet z niską ramą, jakiś z tych miejskich z serii pop art/art deco. Oglądalam je kiedyś z myślą o osobie z tą samą potrzebą niskiej ramy, to tam naprawdę nawet ta dodatkowa rura była niziutko. Problem w tym, że nie ten budżet. Ale szukaj czegoś w tym stylu albo zrzuć się z kimś z rodziny.
@k3lt na tego chyba nie wsiądzie, tak mi się wydaje.
@donmateok Dziadek ma na oko 160cm więc nawet by pasowało bo miał kiedyś wigry ale budżet mam jaki mam.

Bardziej myślałem na czymś typu miejski tylko nigdy na takim nie jeździłem.
https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-100-niska-rama/_/R-p-168862?mc=8487234&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQiAg_KbBhDLARIsANx7wAyu4vxUVlskTKv7an_EHSag6IK9J7J30fDTmDsZc2vKwDa_u39n-dUaAmOHEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
@Zoyd: Damki są najczęściej dosyć ciężkie a ta którą podałeś z Decathlonu ma tę wadę bądź zaletę, że jest jednobiegowa. Zaletą jest na pewno prostota, ale dla starszej osoby bym nie polecał. Jeżeli było by to za ciężkie przełożenie to łatwo jest sobie zepsuć kolana niską i siłową kadencją. Przy Romecie Wigry Eco jest tych przełożeń więcej i jest większe prawdopodobieństwo, że Twojemu dziadkowi podpasuje jakiś lżejszy bieg. Rower waży 12,6kg