Wpis z mikrobloga

@AndrzejTrapper: Masz jakieś porównanie z innym oczyszczaczem? Czytałem, że w Xiaomi dużo osób narzeka na tryb automatyczny. Jak to wygląda w praktyce w Forste 4? Nie ukrywam że chciałbym żeby to podłączyć i żeby działało a nie że trzeba to ustawiać co chwilę.
@fajq: #!$%@? xiaomi przez tryb automatyczny - ale to byl starszy model xiaomi.
Auto mode w klarcie dziala cudownie lepiej - cichutko chodzi na trybie nocnym/low

wymiana filtra nie mam zastrzeżeń -> co tydzien/dwa przejade odkurzaczem po tym filtrze wstępnym i jest git

z minusów - złamał się zawias od drzwiczek do filtra ale przy dziecku/psie to musialo się wydarzyć bo młody korzystał z oczyszczacza jak z talerzy perkusyjnych
@fajq: ja polecam Xiaomi ale w żadnym wypadku nie kupuj małego #!$%@? tylko duży pełnowymiarowy pro albo 4 pro - niewiele przekracza twój budżet. Te mniejsze strasznie wyją, tych większych nie słychać w ogóle. Tryb automatyczny może kiepsko działać przez dziwne zaniżone normy powietrza, ale da się je pozmieniać, a nawet jeśli nie to tryb ręczny z aplikacji jest bardzo wygodny i ja tak korzystam
@AndrzejTrapper: Dzięki za odpowiedź. A powiedz mi w jakiej cenie kupowałeś? Obecnie jest na promce 888 zł i się zastanawiam czy to dobra cena czy robienie ludzi w bambuko na black friday.
@fajq: Co do ceny, to kojarzę, że Klarte był zawsze poniżej 1000 zł. Ta strona z rankingami mówi o cenie regularnej 1099 zł:

Cena Klarta Forste 4 (2022-11-22) – 929 zł zamiast 1099 zł. Black Friday Kup za 888 zł i zyskaj 211 zł


Tymczasem [Web.archive](https://web.archive.org/web/20220601000000/https://klarta.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta-forste-4/) wskazuje, że oczyszczacz w maju był po 799 zł (cena promo przy niby regularnej 1099 zł), a 23 września było to 899 zł. Wychodzi
@fajq: jestem alergikiem, uczulony na roztocza.

zastanawiałem się nad kupnem oczyszczacza, m.in. Klarta Forste 4, Electrolux PA91-405GY, Samsung AX60R5080WD oraz Webber AP9700.

Wybrałem ten ostatni, bo miał dobre parametry/opinie + niejako w zestawie nawilżacz oraz lampę UV-C. Małe dodatki, ale chyba lepiej mieć niż nie. No i znalazłem w dobrej cenie.

Klarta w porównaniu do Webbera ma za to lepszy tryb auto oraz jest bardziej cicha i oszczędna, na papierze.
Dlatego