Wpis z mikrobloga

@cabeiu: wybierasz subiektywnie, najbardziej naturalnie znaczy tyle, że jak wychodzi nowa gra, kupujesz ją i uważasz, że jest lepsza niż gry z twojego top 3 to ją tam wrzucasz i przesuwasz reszte gier więc jedna ze starszych gier wypada.

Czyli to po prostu twoje top 3 gier ale tak aby nie dawać za dużo nostalgii, tylko patrzec na coś co faktycznie grałeś w ciagu ostatniego czasu, np roku.
@NewBlueSky: RDR2, Cyberpunk 2077, God of War. Warto również wyróżnić Spider Mana z 2018 (nie grałem jeszcze w kontynuację) za niesamowicie przyjemny model rozgrywki. Chyba nigdy w żadną grę (może poza wspomnianym wcześniej RDR2) nie grało mi się tak przyjemnie i satysfakcjonująco przez samą płynność gameplayu.
@NewBlueSky: D:OS2 to już troche staroć się robi, ale jeśli nadal go brać pod uwagę to będzie u mnie nr 1.
Poza tym Disco Elysium było fantastyczne, i nieironicznie dobrze mi się grało w Cyberpunka mimo że nie był tym czym miał zostać.
Ostatnio grałem i świetnie się bawiłem w Atom RPG (+ dodatek Trudograd) ale to troche niższa kategoria niż gry wymienione powyżej.
@jtank: ! Dlatego proces wchodzenia gier na liste jest usystematyzowany tym slowem "najnowsza", dla kazdego moze znaczyc cos innego ale ja stosuje ten model, ktory nazywam naturalnym, aby jakaś gra mogła zastąpić inna na liscie top 3 to wgl trzeba w tą nową zagrać, a później w ewaluacji musi pokonać tą starą, gdyby wyszła gra X (albo po prostu bym znalazł starszą gre, której nigdy nie znałem, nie grałem w nią),
@NewBlueSky: nic z tego nie rozumiem ale to nie ważne XD W każdym razie D:OS2 to dla mnie do tej pory najlepszy gameplay w RPGach ever, mało co ma w ogóle podejście do niego. Czekam na pełne wyjście BG3 od Larianów, bo nie lubię grać w early access. No i skoro cały wpis sprowadza sie do tego, że polecamy gierki to tak jak wspomniałem polecam Disco Elysium, tu w odwrotności do
@jtank: no wlasnie, dlatego nie chcialem tego na poczatku opisywac, bo dokladny opis przeraza (tutaj na dole zamieszcze o co chodzi tak zaczynajac od poczatku). A chodzi glownie o to aby ktos nie wysypal pierwszych 3 gier ktore mu sie przypomna (bo czesto sa one nacechowane nostalgia), a pomyslam o funkcjo czasu i czy nie gral ostatnio w cos lepszego lub nie wyszlo cos lepszego ostatnio.

dzieki za info o spoilerze.
@NewBlueSky: U mnie wygląda to tak:
1. Wiedźmin 3 GOTY (wiadomo dlaczego)
2. RDR 2 (może i nie ma wiele elementów RPG, ale można go wcisnąć w ten gatunek)
3. Skyrim (typowy RPG)

W top10 dałbym jeszcze Gothic 1-2, Mass Effect 1-3, Dragon Age Origins, Dragon Age inkwizycja, Cyberpunk, God of War, Vampyr, Kingdom Come, Spellforce 1-3, Fallout 1,3,4 (chyba wyszło więcej niż 10)