Wpis z mikrobloga

Winchester M1897 Trench Gun - broń znienawidzona przez Niemców w czasie I WŚ. Domagali się na arenie międzynarodowej wycofania przez Amerykanów z użytku strzelb okopowych jako powodujących nadmierne cierpienie. Wśród żołnierzy amerykańskich bardzo popularna, ponieważ się świetnie sprawdzała w walce na krótkie dystanse w okopie. Dodatkowo możliwość prowadzenia tzw. "slamfire" - trzymając palec na spuście wystarczy przeładowywać "pompką" żeby oddać szybkie strzały. Używany jeszcze podczas II WŚ, Korei, a nawet w Wietnamie. Tutaj z bagnetem M1917.

Ogólnie wydaje mi się, że trench guny są bardzo ładne i klimatyczne przez osłonę lufy i mocowanie na bagnet. Model 1912 też ładny.

#projektdedal #gunboners #bron #bronbiala
p.....c - Winchester M1897 Trench Gun - broń znienawidzona przez Niemców w czasie I W...

źródło: comment_7NgPOwlV6bRSQ2gJkNRIJAiZlhPffppJ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@mateuszekopciuszek: tak jak napisał @jack-lumberjack. Teraz to nic nadzwyczajnego, wtedy to też nie była pierwsza strzelba, ale na polach walki IWŚ znalazła dobre zastosowanie. Na długi dystans były karabiny, ale z nich ciężko celnie strzelić z bliska, w zamieszaniu, więc w zwarciu pozostawały tylko bagnety, noże, saperki. Amerykanie pakując się na wojnę, która trwała już kilka lat wiedzieli co się może przydać;] Jeśli to ty byłeś atakującym to
  • Odpowiedz
@teemo: bo to był "normalny shotgun":) Tylko mówimy cały czas o IWŚ. M1897 z tego co wiem był pierwszą tego typu strzelbą (pump action). Później wyszły też inne modele, ale ten był popularny ze względu choćby na wspomniany wcześniej slamfire. Pewnie europejczycy też mieli czasem przy sobie jakąś dwururkę, jednak to nie ma porównania. Lepiej mieć przy sobie 5 naboi (i to w broni przystosowanej do warunków bojowych) niż 2
  • Odpowiedz
@pan_Kmicic: prawdziwym przełomem było zastosowanie przez Niemców pistoletów maszynowych na masową skalę. W ogóle czasem mam wrażenie, że jakby Niemcy 1 w.ś. wygrali rzutem na taśmę albo chociaż doprowadzili do pokoju w ramach którego zachowaliby status quo, to byłoby lepiej dla świata.
  • Odpowiedz