Wpis z mikrobloga

Szanowni duzi koledzy, mam do was pytanie
Chcę trochę przyszczurzyć w tę zimę i chciałbym poznać wasze ulubione dania na redukcje - po prostu nastał dziwny moment w moim zyciu gdy po 5 latach jedzenia tego samego twaróg chudy nie smakuje tak samo , a platki jaglane ze skyrem i odzywka bialkowa przed treningiem powodują u mnie odruch wymiotny ( ͡º ͜ʖ͡º)
Fit przepisy od #!$%@?ów z instagrama co wypinają dziuple za lajki mnie nie interesują, dlatego kieruję moje pytanie do potężnego tagu #mikrokoksy ,abyście podzielili się waszymi propozycjami kulinarnymi.
Milego dnia robaczki! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shreddedmf: woda z kranu z dodatkiem pieprzu. Wiem, nie ma za co ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Serek wiejski, banan, owsiane, chia, wpc, ( na noc wszystko) a potem sos zero
@shreddedmf: Placuszki na bazie puddingu proteinowego (pudding z lidla, jajko, mąka, ewentualnie mleko, dodatki: masło orzechowe, borówki) / pieczona cukinia nadziewana mięsem mielonym / pizzerinki, - przepis (z tych "instagramowych") u Kaja Soboń z dźwigaj dziewczyno.
Ogólnie na redu bardzo polecam krople smakowe od myprotein - w ogóle nie smakują jak coś 0kcal, a dzięki nim twaróg czy owsianka tak szybko się nie nudzą.
@liv_: Właśnie zawsze bylem negatywnie nastawiony do tych kropli smakowych. Widzę, ze cena za jedna buteleczkę to 40zł, mógłbyś mi powiedzieć na ile użyć taka jedna buteleczka by starczyla? Np. do twarogow chudych o gramaturze 250g? Bo nie ukrywam, ze mam wrazenie, ze taka buteleczka 50g wystarczylaby mi na 3-4 uzycia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@shreddedmf: Funky flavour na fitrec kosztują 16-18zl. Do kawy dodaje 6 i to zdecydowanie wystarcza. Do śniadania z jogurtem 800g dodaje tak z 15 kropel. Nie używam przez to słodzika, bo krople są wystarczająco słodkie.
@shreddedmf: Miałam okres, gdzie lubiłam testować takie rzeczy, ale jestem bardzo cięta na chemiczny posmak, te jako jedyne przypadły mi do gustu, ze do nich wracam. Ilość zużycia zależy od smaku, np. na kostkę twarogu zużywam cała pipete wanilii, ale toffee już tylko 3-4 krople. Według mnie są wydajne, takie słodkie posiłki z wykorzystaniem kropli robię średnio 3-4x w tygodniu + sporadycznie dorzucam do jakiś ciast/ naleśników i buteleczkę 50ml wanilii
@shreddedmf: w różnych proporcjach (dobierz pod siebie) : skyr naturalny, twaróg chudy, do tego dodajesz trochę wody z rozpuszczaną stewią, do tego żelatyny np z 20g, do tego galaretkę smakową mr Tonito bez cukru no i możesz jeszcze jakiś dodatek smakowy typu białko albo krople smakowe, krople wanilinowe itd. Miksujesz, wlewasz do jakiegoś pojemnika i do lodówki żeby sobie zastygło. Robisz jeszcze z np kubek galaretki tej ebz cukru i wylewasz