Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kurła mam dylemat kolejny. Znowu przyszło mi wybierać sobie prezent na święta. Tym razem #narzedzia
1. Lutownica gazowa
2. Ukośnica
3. Frezarka
4.?

I nie wiem co wybrać. Narzędzia na kablu bo na baterie są drogie a to do domowego zacisza będzie używane. Może macie jakieś propozycje. Dostaliście / kupiliście jakąś maszynę bez której nie da się żyć?

#majsterkowanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zalogowany_jako:

Dostaliście / kupiliście jakąś maszynę bez której nie da się żyć?

Tak, odkąd kupiłem narzędzia na aku to nie wyobrażam sobie przejścia na kabel. I jak już masz baterie to same narzędzia są w podobnej cenie jak te na kablu.
@zalogowany_jako: czemu nie na baterie? bateria i ładowarka to jednorazowy wydatek na wiele lat, a później dokupujesz tylko narzędzia i masz jeszcze pretekst do kupowania kolejnych, bo masz już baterie ( ͡° ͜ʖ ͡°) same narzędzia to 3-5 stówek, więc nie ma różnicy, a wygoda użytkowania frezarki czy wyrzynarki dużo większa niż z kablem
@zalogowany_jako: mlotowiertarka, szlifierka kątowa, ukosnica, stol warsztatowy (Np keter’a). To takie podstawy dla mnie. Mi kabel nie przeszkadza.
Zgadzam się tez z powyższymi ze urządzenia na aku są Ok (np wiertarko wkrętarka), ale wtedy warto moim zdaniem pojsc w 1 system.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vikop-ru: mam

@Kinior: klucze mam, wielofunkcyjne mam, lubię mieć żeby mnie nic nie zaskoczyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Popularny_mis: posiadam. Boscha i nie chce się zepsuć

@Qullion: mam jak również budżetowy odkurzacz z lerua

@poleglem: rozumie że bateria to bateria, ale koszta na dzień dobry żeby wskoczyć np w Boscha czy dewalta są dość wysokie jak za prezent

@Fudgehog: młotowiertarke mam, szlifierki
@zalogowany_jako mam jakiegoś taniego, badziewnego shermana jako rezerwowo-wyjazdowy sprzęt i on leci normalnie na gniazdku 230V, nie było problemu na jakiś gównianych instalacjach na działkach itp. do majsterkowania, jakieś mebelki, naprawy itp. idealny.
@zalogowany_jako: to ty prawie wszystko masz. W domu dobrze mieć młot udarowy, korony do drewna, płytek, metalu, betonu. Gientarka do rur też fajna sprawa, zaciskarka do rur. Szklifierka prosta, multitool.
Ciężko coś doradzić bo każdy ma inne potrzeby. Ja mam manometry, których ty nie potrzebujesz zapewne.