Wpis z mikrobloga

@saggitarius_a: po co na wieś się wyprowadziłeś?
wypad spowrotem do miasta jak ci coś nie pasuje ci ludzie tam mieszkają 40 lat a ty ile 2?
zreszta z węgla też może być taki dym ale skąd ty masz o tym wiedzieć
jeden dom w polu ale ty akurat tam musisz im pod oknami biegać i fotografować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@saggitarius_a: niekoniecznie to muszą być opony.
Jak rozpalam i włączę dmuchawe by szybciej się rozpaliło też kopci jak porąbany.
Dodatkowo ktoś może nie palić od góry.
Sam mam w dupie ekologię ale przekonał mnie argument że pałac od góry nie tracę 20% opału który szedłby przez komin.
Trochę więcej roboty ale 20% prz tak drogim węglu się opyla.

Chciałbym by mnie było kiedyś stać na ocieplenie domu i wymianę pieca
  • Odpowiedz
Chciałbym by mnie było kiedyś stać na ocieplenie domu i wymianę pieca na gazowy/pompę


@niebadzogrem: bo wcale nieb ma państwowych dopłat do takich rzeczy... W Krakowie i ościennych wioskach chyba z 90% dopłacają tylko, żeby ludzie wymienili te stare piece, które produkują syf
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rzuf22: może w KRK u mnie na Śląsku miałbym jakieś 10k z 60 do wydania. Także z takimi dopłatami mnie nie stać. Jak poczytasz neta to wiele osób dostanę dopłaty po czasie lub mniejsze. No i na start skądś musisz mieć hajs.

Imho opcja była by taka
A)Sieć ciepłownicza o fajnych kosztach
B) realne dopłaty w formie kredytu 0% i fajnych dopłat. Przy takich stopach i rynku pracy mam brać kredyt na ocieplenie xd ? Wezmę 60 oddam 80 w 30 lat xD
Gaz niepewny, prąd niepewny przerabane jest jak ktoś biedny i w domu mieszka albo się buduje mając budżet
  • Odpowiedz
po co na wieś się wyprowadziłeś?

wypad spowrotem do miasta jak ci coś nie pasuje ci ludzie tam mieszkają 40 lat a ty ile 2?

zreszta z węgla też może być taki dym ale skąd ty masz o tym wiedzieć

jeden dom w polu ale ty akurat tam musisz im pod oknami biegać i fotografować


@stefan_1971: a potem "panie doktorze, od czego ten rak płuc?". XD
  • Odpowiedz