Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wkurza mnie już coroczna wymiana opon, jeżdżę głównie po mieście, raz w roku (lato) wypad w dłuższą trasę w góry. Zastanawiam się nad #opony całoroczne Goodyear Vector 4Seasons Gen-3.
Odczuję cos na niekorzyść w porównaniu do opon sezonowych?
#motoryzacja
  • 11
@qdlatyxes: w Popsce i tak zwykle drogi sa odsniezone wiec zimowy bieznik wbrew pozorom przydaje sie tylko kilka dni w roku, jak pada snieg i nie zdaza odsniezyc. Ale nawet naklepsza zimowka nie chroni przed glupota czyli #!$%@? i gwaltownym hamowaniem. Jeszcze 4 rok na całorocznych i nie narzekam. Tyle, ze jest troche glosniej. Ani razu mie stracilem przyczepnosci, a jezdzilem w prawie kazda pogodę. Najpierw mialem bridgestone, a teraz mam
@qdlatyxes: Cóż, jak jeździsz po mieście a na wyjazdy dłuższe w lecie, to pewnie wielosezonowe wystarczą. Ale po prostu pamiętaj, że opony to nie tylko rzeźba bieżnika, ale też rodzaj gumy od którego zależą właściwości mechaniczne w różnych temperaturach. Opony letnie mogą w skrajnych przypadkach być dosłownie kruche na zimnie, opony zimowe mogą być za miękkie gdy jest za ciepło. Na jakąś bardzo ostrą zimę ja bym mimo wszystko założył zimowe,