Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz od wielu lat poszedłem do kościoła na mszę z ciekawości zobaczyć jak to teraz wygląda i co ciekawego do powiedzenia będzie miał mag w sukience. Prawie sami emeryci, nie widziałem nikogo w swoim wieku (27 lvl) albo młodszego. Ksiądz na kazaniu kategoryzował ludzi, na lepsze i gorsze sorty (skąd my to znamy). O wiernych chodzących do kościoła mówił w samych superlatywach, o ateistach że nie mają moralności, nie mają sumienia, są zakłamani, propagują okultyzm i ogólnie to źli ludzie. To chyba te słynne katolickie miłosierdzie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Oni w ten sposób chcą "nawracać" na swoją stronę? Przecież nawet jak jakiś ateista zdecyduje się przyjść na mszę i usłyszy takie kazanie to po takiej zachęcie już w ogóle nie będzie miał wątpliwości żeby dać sobie spokój z tą sektą. Z jednej strony płaczą że coraz więcej ludzi w PL odwraca się od kościoła, a z drugiej robią wszystko żeby ten proces coraz szybciej postępował.

#bekazkatoli #bekazpodludzi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ReggieNoble: Bo w kościele KK posoborowym zostają ci wierzący pasywnie, czyli wierzą ale bez zbytnich dociekań teologicznych - byleby odbębnić swoje. Czyli głównie janusze i stare baby. Pomijając samą laicyzację społeczeństwa to wielu wierzących ucieka do protestantów albo przedsoborowców. Trend szczególnie widoczny w krajach ameryki łacińskiej.
  • Odpowiedz
@ReggieNoble: to mnie od zawsze odstraszało od kleru. Dzielenie ludzi i polaryzacja wokół faktu praktykowania religii. Nie praktykujesz, nie podzielasz ich wyznania, to od razu znajdzie się klecha, który usiłuje wmawiać, że jesteś gorszym człowiekiem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ReggieNoble: ogólnie jak wracam na moje odludzie to czasem idę na mszę i to wygląda tak że jest cały przekrój ludzi ale głównie sama emerytura i czarny mag czasem coś śmiesznego powie
  • Odpowiedz