Wpis z mikrobloga

Ostatnio bylo sporo pytan o air fryer (beztluszczowa frytkownica) najczesciej w komentarzach pytano czy to w ogole robi frytki z ziemniakow.
A ze juz mam ten moj pseldo kulinarny tag #nietylkomielonka to stwierdzilem ze sie do czegos przydam.
Odpowiedz brzmi, tak mozna i sa dobre.
(Ale)
Ziemniaki nalezy najpierw pokroic i chwile podgotowac. Potem ostudzic i wysuszyc, dodac odrobine tluszczu (ja dodalem smalec) potem piec je 20min w 200 stopniach)

Ja mam instant pot z air fryerem, to najpierw garnek ustawilem na szybkowar na zero minut.

Podsumowanie, w 40 min mozna zrobic dobre frytki uzywajac air fryera. Moze nie takie super jak z oleju, ale daja rade.

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie
#uk
mielonkazdzika - Ostatnio bylo sporo pytan o air fryer (beztluszczowa frytkownica) na...

źródło: comment_1668864859ih8gEZSJZHfnt2eQroY9He.jpg

Pobierz
  • 11
@mielonkazdzika beztłuszczowa nie nadaje się do surowych ziemniaków, do gotowych frytek zresztą też nie, bo wychodzą suche jak wiór. Ja w mojej jedynie bagietki zapiekam, stoi i się kurzy xD

Nie ma to jak fryteczek usmażony na głębokim oleju, najlepiej z jakiś irysków ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tefal, z lopatka ktora sama obraca i miesza jedzenie, frytki wychodza ok, ale nie maja porownania do tradycyjnych na glebokim oleju. Automatyczny program do frytek trwa 31 minut i sam reguluje temp.
Sprobuje ustawic na 200 stopni i 20 minut tylko wtedy cos to mieszadelko nie chce sie zalaczyc od razu.

Zrobilem pare razy ziemniaki salatkowe posiekane na talarki z polska kielbasa wieprzowa posiekana jak bekon na male szesciany i o dziwo