Wpis z mikrobloga

ja napadami na banki i porywam ludzi nie dlatego, że chcę po prostu nie ma innej pracy dającej mi taki dochód, którą bym umiał wykonywać. Wtedy to usprawiedliwione i nie ma tematu?:)

Na to równanie parkowania z napadaniem na banki...
@Kambiodolor2137:
@reddin:
odbiera nam jazdę w korkach, wyprzedzanie na trzeciego, niebezpieczne zachowania na drodze ale z wykorzystaniem roweru zamiast auta? Mimo że jestem rowerzystą to jedynie tyle widzę na tym filmiku
@DanielPlainview: polacy nigdy nie przesiądą do komunikacji publicznej, bo:

1. auto to nadal wyznacznik statusu (xD)
2. komunikacja publiczna nie istnieje

z punktem 2. jest taki problem, że nikt nie zainwestuje w rozwój zbiorkomu, bo ludzie nie chcą z niego korzystać. a ludzie nie chcą z niego korzystać, bo jest #!$%@?. i błedne koło jest zamknięte xD

można stawiać za przyklady holandię, danię czy inne kraje na zachodzie, ale bez zmiany
@Marek_Licyniusz_Krassus: No tak, czyli jak chcesz żyć godnie jak człowiek a nie p0lak w 35 m2 inwestycji to masz już do miasta nie wjeżdżać - weź to wydrukuj na plakaty wyborcze, sprawdź ile będziesz miał poparcia w tej bańce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pit1337 Żyj gdzie chcesz, możesz i w Bieszczadach. Ale nie domagaj się od władz miast, z których uciekłeś żeby ci budowali za darmo parkingi, drogi i resztę infrastruktury, bo ty chcesz z godnością do pracy dojeżdżać czyli swoim autem. Dla takiego miasta jesteś tylko kosztem bo lokalnym mieszkańcom zabierasz miejsca parkingowe, korkujesz drogi i podatków też nie płacisz.
Miałem ostatnio okazje poznać takiego frustrata, zjechał na trawnik przed moim miejscem postojowym,sąsiad zwrócił mu uwagę to sie obruszył bo 'on tylko na chwile' wiec zeby nie bylo mu smutno i mi w razie czego to zaparkowałem tam starsze auto, coby baran w złości nie porysował. Poszedłem do domu i oczekiwałem reakcji. 3h poźniej (faktycznie na chwile przyjechał) chłop zaczął chodzić po klatkach i szukac własciciela, ale że było wczesnie i wszyscy
Ale to zaparkowali tak bo chcieli czy dlatego że nie było innych miejsc?


@bialyjakbialek: błagam, na moim osiedlu jest pod blokiem mało miejsc parkingowych i niskie chodniki, ale jest duży parking z 70m metrów dalej, koło drugiego bloku. jak myślisz, gdzie parkuje sporo ludzi mimo to? podpowiem, że nie na parkingu, bo trzeba by się było skalać chodzeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak samo jest w miastach
@bialyjakbialek: Dodatkowego miejsca parkingowe zwiekszaja odległości między budynkami, większe odległości między budynkami to większe dzielnice (przy założeniu że chcemy pomieścić tyle samo ludzi i nie rezygnujemy z niczego innego), większe dzielnice to większe miasta, większe miasta to większą potrzeba użycia samochodu, większa potrzeba użycia samochodu to więcej aut, więcej aut to więcej potrzebnych miejsce parkingowych. Widzisz tu pewną prawidłowość? ona nie znika nawet kiedy parkingi stanowią >50% przestrzeni miasta(dane ze Stanów).
to dlaczego nie buduje się bloków z parkingami na poziomie 0 lub pod ziemią? Nie mamy takiej technologii jeszcze opracowanej? Wtedy mieszkańcy by parkowali u siebie, a przyjezdni by mieli miejsce na normalne parkowanie.


@s---k: Ostatnio był filmik na kanale samochodozy jak przy jakiejś ulicy były podziemne parkingi z wolnymi miejscami, a samochody i tak parkowały na trawniku po drugiej stronie XD.
@Marek_Licyniusz_Krassus: To poniekąd też efekt takiego podejścia. W sytuacji kiedy ruch samochodowy jest skomplikowany i spędzamy w aucie długie godziny (bo musimy, nie ma realistycznej alternatywy) zwiększają się szansę na wypadek. Każdy kogo stać (kierując się własnym interesem) decyduje się zwalić to ryzyko na innych (większe auto w zderzeniu z małym prawie zawsze wygrywa), nagromadzenie dużych aut sprawia że coraz mniej zamożne grupy społeczne muszą kupować duże samochody by zapewnić sobie
@jamajskikanion Małe auta miejskie tak samo przechodzą testy zderzeniowe i uzyskują maksymalną liczbę gwiazdek i przy miastowych prędkościach wypadki nie są tak groźne.
Suvy to też inny problem, bo one zaczynają ograniczać widoczność mniejszym autom. Jak chce wyjechać, to jak stoi auto obok to przez jego szybu mogę zobaczyć czy coś nie nadjeżdża z prawej czy lewej strony. Jak stoi SUV to nic nie zobaczysz i albo czekasz aż odjedzie albo trochę
@DanielPlainview widzę ciebie też ta polska z słupkami do końca pochłonęła. Można stawiać donice, głazy itp ale nie jesteś słupki. Ale w poslce do estetyki nikt nie jest przyzwyczajony. Okopcone olewacje, dziurawe drogi, reklamy wszędzie co kawałek więc co to takie słupki