Wpis z mikrobloga

@s---k: Polacy są nastawieni mentalnie na samochody, tak samo politycy, jeśli jakiś polityk uważa inaczej, jest wyśmiewany. To doprowadza do coraz większych problemów komunikacyjnych. Problem będzie narastał. Za 10 lat będzie katastrofa. Rozwinięte kraje sobie poradziły, ale tam obywatele są mądrzejsi. To wszystko co miałem do przekazania.
reddin - @s---k: Polacy są nastawieni mentalnie na samochody, tak samo politycy, jeśl...
  • Odpowiedz
Masz dzieci i dom 30km od centrum? Nie? To nie zrozumiesz czemu ludzie wbijają się do miasta autem.


@Pit1337: Ja jeżdżę SKM ¯\_(ツ)_/¯ czasem tylko samochodem, po godzinach szczytu. Lokalnie zaś rowerem.
  • Odpowiedz
A dlaczego po prostu nie budować by parkingów? dlaczego trzeba za wszelką cenę budować ciasna zabudowę bez parkingów?


@bialyjakbialek: bo ludzie nie chcą płacić za parkingi rynkowych stawek.

@reddin: Masz dzieci i dom 30km od centrum? Nie? To nie zrozumiesz czemu ludzie wbijają się do miasta autem.


@Pit1337: znam osoby które taka mają i nie wbijają do centrum miasta. Po prostu w którymś miejscu po drodzie
  • Odpowiedz
A dlaczego po prostu nie budować by parkingów? dlaczego trzeba za wszelką cenę budować ciasna zabudowę bez parkingów?


@bialyjakbialek: Nie ma miejsca na parkingi. A kasę wolę by miast przekazało na szkoły, ośrodki zdrowia i komunikację miejską.
reddin - > A dlaczego po prostu nie budować by parkingów? dlaczego trzeba za wszelką ...
  • Odpowiedz
@reddin: No to fajnie że tak jeździsz. Wozisz tak do szkoły 2 dzieci, odbierasz z różnych zajęć o różnych godzinach z różnych części miasta i po drodze robisz zakupy na cały tydzień? Bo twoja utopia bez samochodów nie ma prawa bytu w realnym świecie.
  • Odpowiedz
@Massad: I są to osoby pracujące na pełen etat? W takim razie współczuję im braku nawet chwili dla siebie bo poświęcają całe życie na samo przeżycie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@reddin: Żeby nie było, ja nie mam dzieci i jeżdżę po centrum wielką terenówką, bo mogę i lubię. Chcę ci tylko uświadomić że są też inni ludzie którzy oprócz chęci mają też absolutną potrzebę i nie przestaną jeździć autami w imię jakiś górnolotnych idei.
  • Odpowiedz
@Massad: I są to osoby pracujące na pełen etat? W takim razie współczuję im braku nawet chwili dla siebie bo poświęcają całe życie na samo przeżycie ¯\(ツ)/¯


@Pit1337: Tak. Bo i tak jest tak szybciej niż szukać miejsca parkingowego u celu.

Oczywiście cały czas szukają opcji na miejsce postojowe bliżej pracy. Ale pracy też szukali tak, aby to nie było zbyt uciążliwe. I zdarzyło odrzucić im się oferty
  • Odpowiedz
Żeby nie było, ja nie mam dzieci i jeżdżę po centrum wielką terenówką, bo mogę i lubię.


@Pit1337: No to by wiele wyjaśniało. Choć stanie w korkach to raczej nie jest jeżdżenie.
reddin - > Żeby nie było, ja nie mam dzieci i jeżdżę po centrum wielką terenówką, bo ...
  • Odpowiedz
Nie ma miejsca na parkingi. A kasę wolę by miast przekazało na szkoły, ośrodki zdrowia i komunikację miejską.

Nie ma miejsca na parkingi bo na miejscu parkingów i miejsc pod parkingi budowali bloki z małą ilością parkingów. Jak nie ma miejsca na parking to nie budujemy mieszkań, proste.
I jak ludzie będą dojeżdżać do tych ośrodków zdrowia i szkół helikopterami.
@reddin:
  • Odpowiedz