Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak przez pierwsze dni czuliscie się po #escitalopram?. Na ten moment bardzo dużo natrętnych myśli, nagłe przypływy przykrych wspomnień z przeszłości, ociężałe ciało że najchętniej bym się na ziemi położył. Zacząłem od 20mg, ale ta dawka była za mocna, zszedłem do 10mg. Może alkohol miał na to wpływ, wczoraj wypiłem 3 Perły Miodowe ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zauważyłem, a może tylko mi się wydaje, że kawa pogarsza stan. #nerwica #depresja #psychiatria
SaintWykopek - Mirasy, jak przez pierwsze dni czuliscie się po #escitalopram?. Na ten...

źródło: comment_1668780482FmhLMmtK7N8Pe8mlTAdrh7.jpg

Pobierz
  • 15
jak przez pierwsze dni czuliscie się po #escitalopram?


Miałem myśli s.

Zacząłem od 20mg,


To grubo lecisz

Zauważyłem, a może tylko mi się wydaje, że kawa pogarsza stan


@SaintWykopek: Może pogarszać i w moim przypadku pogarsza. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy, może mieć wpływ na wyższy poziom adrenaliny i kortyzolu, działa podobnie do stresu. Przy napięciu nerwowym, lękach i niepokoju proponuję odstawić kofeinę całkowicie.
@SaintWykopek: Biorę escitalopram 10mg od prawie miesiąca. Początkowo było totalne zamulenie, potem lekka irytacja i takie ogólne poddenerwowanie, poczucie dziwnego mrowienia w głowie (które było dodatkowo irytujące) i stopniowo wyraźny napływ energii. Obecnie jest ok, nawet libido wydaje się w normie. Sny mam super wyraziste i długo śpię, ale to prawdopodobnie zasługa tego że na noc biorę też mirtor 15mg. Faktem jest że ostatnio mam znowu problemy z zaśnięciem, ale wciąż
a jak ze snami? Ja miałem codziennie i to takie wyraziste


@Malenaa Jak wszedłem na wyższe dawki wenlafaksyny miałem mega wyraziste sny, że nie wiedziałem czy to się nie działo naprawdę. Na ten moment ich nie mam.