Wpis z mikrobloga

@piwakk: dobra opona całoroczna zapewnia bezpieczeństwo w każdych warunkach. Zresztą o czym ty piszesz skoro duża część kierowców jeździ na nalewkach lub wieloletnich używanych oponach.
Ja polecam tak: raz na 4 lata kupić dobrej klasy opony całoroczne i cieszyć sie zaoszczędzonym czasem i pieniędzmi na wymianach
@Jebwleb: to zależy od klimatu. Ja w Polsce Centralnej jeżdżę cały rok na letnich. W mojej okolicy śnieg zalega tylko przez może dwa tygodnie? Jednak gdybym mieszkał na takim Podkarpaciu, to pewnie opony bym zmieniał.
@Jebwleb: Temu że żadna opona wielosezonowa nie zapewni takich dobrych warunków w zimie jak prawdziwa zimówka, tak samo jak warunków jazdy w lecie jak prawdziwa (i dobra) opona letnia.
Do każdego ze swoich aut mam 2 komplety (chyba że któreś zupełnie zimą nie wyjeżdża z garażu, to wtedy tylko możliwie najlepsze letnie), bo gdybym miał w zimie liczyć na to, że wielosezony uratują mnie w Alpach czy nawet Beskidach lub Karpatach
@Jebwleb Przecież w centralnych częściach kraju to byś mógł nawet na letnich jeździć całą zimę problem dopiero byłby w kopnym śniegu czy błocie ale jak ktoś jeździ za dnia i w mieście to by nawet tego nie spotkał xD
Na nalewkach to chyba już od dawna nikt nie jeździ. Nie są znacząco tańsze a jeżdżą gorzej niż najtańsze chińskie opony xd
Sama zmiana kół to kwestia 5 minut chyba że ktoś żałuję
@Jebwleb: Hamowałeś podczas lata w deszczu na wielosezonie ? Oczywiście awaryjnie.
Bo ja tak i nie polecam cało sezonowych.
3db na koło x 4 to 12 db więcej na wielosezonowych podczas jazdy.
Ja miałem wrażenie jakby łożyska się pokończyły w takiem aucie.
Ale to jeszcze do przeżycia.
Po co Polacy co pół roku zmieniają opony?


@Jebwleb: racja, całe koła powinno się zmieniać, mieć dwa komplety kół, powoli to do tego zmierza bo koszty przekładek i niedogodności z tym związane są "droższe" niż samo przełożenie kół
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebwleb: juz widzę tych całoroczniakow. Wyważają kola w większości jak się zużyją opony xD Prawda jest taka, że nic nie zastąpi dobrej zimówki i z letnią oponą jest to samo. To jest pewien kompromis i tyle... Wiekszosc kręcących się wokół komina uwaza to za tansze rozwiązanie bo nie muszą 2x do roku jezdzic na wulkanizację. No tyle tylko, że warto raz do roku chociaz koła wyważyć.