Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko. Szukam wygodnych, wytrzymałych butów roboczych do prac w ogrodzie. Muszą być nieprzemakalne i za kostkę. Buty wykorzystuje głównie weekendowo, jakieś koszenie trawy, cięcie badyli, przekopywanie ogródka itp. Potrzebuje ich na okres jesienno-wiosenny.
Przez ostatnie 18 miesięcy, przerobiłem 2 modele butów "cywilnych" i niestety nie wytrzymują nawet sezonu, a przypominam że jestem niedzielnym ogarniaczem włości :)

Miałem buty z decathlona, tej ich marki, nieprzemakalne... Nieprzemakalne były może z miesiąc, a rozkleiły się chyba po 3 miesiącach xD. Tego modelu nie zdążyłem przetestować przy żadnych pracach, rozleciały się od chodzenia...

Teraz mam buty z Regatty. Mega wygodne, nieprzemakalne no wszystko spoko, tylko że wystarczy zachaczyć o konar drzewa i z butów zaczęła zdzierać się wierzchnia warstwa materiału. 8 miesięcy i też zaczęły się rozklejać.
Wiadomo buty wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem i nie ma co bić piany. Myślałem jednak, że z rok da radę w tym pochodzić. Buty po 2 stówki powinny wytrzymać chociaż tyle.

Do niedawna miałem buty z decathlona, kupione około 5 lat temu i ich jakość to było niebo, a ziemia. Wykorzystywane w taki sam sposób, służyły przez kilka lat.

Teraz widzę, że trzeba pochylić się nad jakimiś typowo roboczymi butami. Macie jakieś rekomendacje na wygodne buty do takich prac? Do 200 zł da radę coś sensownego ogarnąć?

#budownictwo #ogrodnictwo #pracbaza #rolnictwo #majsterkowanie #streetwearxd
#kiciochpyta
  • 24
@GraveDigger: Miałem kiedyś jakiś stary model najaczy i też długo mi służyły. Ale to były buty, które przeszły z cywila na emeryturę i dojechałem je na działce. Przecież nie będę kupował nowych terrexów żeby je zmarnować na działce :D
@Kapilarsky: Procera Sander S1P. Zakup trochę losowy, ale wytrzymały 2 sezony i nie widać po nich śladów zużycia. Zakres prac podobny, jak u Ciebie: od odśnieżania, przez wycinkę/sadzenie drzewek owocowych i wszelkiej maści roślin ozdobnych (przydaje się metalowe wzmocnienie noska), po koszenie trawy (i wszystko inne co się może zdarzyć wokół domu). Komfort zupełnie OK, a dzięki kształtowi języka ani syf spod kosiarki, ani śnieg nie dostają się do buta. A
@Kapilarsky: w bhp generalnie są buty do 150zł kompletnie do dupy, do 300zł dobre jakościowo na kilka godzin pracy i do 1000zł jak zapieprzasz w nich cały dzień i nie chcesz ogórków kiszonych wyjmować po 8h.

Ja jestem kierowcą, więc używam ich max. kilka godzin, dobrałem przymierzając kilkanaście modeli bo jestem wysoki i chudy i trudno mi znaleźć coś wygodnego od strzała. Nastawianie się na konkretnie polecony model w przypadku butów
@Kapilarsky: Dołóż kilkadziesiąt zl/ stówę i kup sobie buty w stylu jungle. Bhp jakie by nie były będą niewygodne a raczej rzadko sie zdarza żeby ktoś sobie strącał jakieś ciężkie rzeczy na stopy przy zwykłych "pracach w ogrodzie". Jungle sa stworzone po to żeby były wygodne, lekkie, oddychały, szybko schły, chroniły przed wilgocią i łatwo było je czyścic. Marki nie polecam bo za taka kase kupisz jakieś najtańsze ale i tak
Pobierz
źródło: comment_16687294004KvoJg7sxGHyyXFKvylsR1.jpg