Wpis z mikrobloga

Jaki możecie polecić kontroler bezprzewodowy ogarniający normalnie gry bez mapowania (w tym Steama bo niby jest problematyczny?) Nastawiłem się na Speedlink RAIT bo ma b. dobre opinie jak na zamiennik pada do Xboxa, ma DirectInput i Xinput, dobrą baterię, wykonanie, ciut mniejszą wagę ale też ciut mniejszy rozmiar (nie przeszkadza mi to, nie mam wielkich łap a to byłby też pad dla różowej) - jest coś w okolicach, a najlepiej poniżej 100zł, co pobija tego pada?

Druga sprawa - lepiej właśnie szukać czegoś takiego opartego o swój odbiornik, czy połączenie bluetooth jest lepsze?

Nie chcę jeszcze oryginała od X'a bo nie wiem ile (i czy w ogóle) będę używał tego pada, a na pewno dużo rzadziej niż klawiaturę i myszkę, dlatego chcę zacząć od czegoś dobrego ale sporo tańszego, bez kabla.

W przeszłości przegrałem jakieś 7 lat na Playstation 3 i oryginalnym Dualshocku 3, więc tu pytanie do osób które miały styczność z jednym i drugim układem klawiszy oraz joysticków - łatwo się przenieść na pada z Xboxowym układem, czy jest słabo?

#komputery #pcmasterrace #gaming #gry #xbox #xboxone #xboxseriesx #playstation
XkemotX - Jaki możecie polecić kontroler bezprzewodowy ogarniający normalnie gry bez ...

źródło: comment_1668712150n9ksPuwwaKNMQyx5iSHjO4.jpg

Pobierz
  • 26
@XkemotX: Mam Speedlinka Torid i nie jest źle, chociaż precyzją nie grzeszy. Nada się do arcadówek, ale już jakieś wyścigówki to tak średnio. Polecić mogę Logitecha F710, no jest grubo ponad budżet, ale jakość naprawdę świetna
@L3gion: Wygląda jak wygląda, sugerowałem się setkami opinii na temat tego modelu, czy to w wyprzedaży sprzed kilku dni na Pepperze czy generalnie pod produktem w różnych zakątkach. 8bitdo ładny pad i też był na wyprzedaży na Amazonie ciut powyżej 100, powiesz coś o nim więcej, masz go?
@mesje_labul: @fizzly: To powiedzcie proszę jak ogarnąć taką używkę, bo wiem że Xboxy mają dużo kontrolerów. Niektóre działają po BT, niektóre po nadajniku, skąd mam wiedzieć który wziąć żeby się podłączyć na luzie z laptopem bez kabla?
8bitdo ładny pad i też był na wyprzedaży na Amazonie ciut powyżej 100, powiesz coś o nim więcej, masz go?


@XkemotX: Osobiście nie ale 8Bitdo jest znaną i lubianą firmą, sam mam oryginał XONE ale kupiłbym śmiało SN30 Pro lub Ultimate gdybym nie miał.
@mesje_labul: @fizzly: To powiedzcie proszę jak ogarnąć taką używkę, bo wiem że Xboxy mają dużo kontrolerów. Niektóre działają po BT, niektóre po nadajniku, skąd mam wiedzieć który wziąć żeby się podłączyć na luzie z laptopem bez kabla?


@XkemotX: ja swój kupiłem chyba 3-4 lata temu w outlecie owocowego sklepu, za 132 zł. Całkiem nieźle zniósł ten okres, i zapowiada się że jeszcze długo podziała. Tylko musiałem naprawiać prawy przycisk(rb),
mam pada xboxowego i po bluetooth jest duże opóźnienie. Więc ja bym radził dokupić odbiornik.


@a_jozewic: Nie no nie jest aż tak źle. O ile OP nie planuje giercować w CoD'a to starczy.

A kabel i tak jest najwygodniejszy bo nie trzeba przejmować się bateriami


No chyba że siedzisz X metrów od kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
łatwo się przenieść na pada z Xboxowym układem, czy jest słabo?


@XkemotX: jednym łatwo, innym niełatwo i trochę to trwa, Cinkito by cię zwyzywał od niedorozwojów gdybys powiedział, że w ogóle się przestawić nie możesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: u mnie opóźnienie jest około sekundowe, więc nie da się w nic grać. Pewnie dlatego że laptopy mają blisko siebie albo nawet wspólny moduł wifi i bluetooth. Więc korzystając z obydwu jednocześnie pojawiają się problemy.
@XkemotX: mam pada xboxowego i po bluetooth jest duże opóźnienie. Więc ja bym radził dokupić odbiornik.

A kabel i tak jest najwygodniejszy bo nie trzeba przejmować się bateriami i działa bez odbiornika


@a_jozewic: też tak sobie mówiłem, dopóki nie kupiłem akumulatorków, i przeszedłem na bluetooth :) Nie muszę szukać żadnego kabla, nic się nie plącze.
@L3gion: u mnie opóźnienie jest około sekundowe, więc nie da się w nic grać. Pewnie dlatego że laptopy mają blisko siebie albo nawet wspólny moduł wifi i bluetooth. Więc korzystając z obydwu jednocześnie pojawiają się problemy.


@a_jozewic: wydaje mi się że sporo może zależeć od odbiornika. Nie wiem jak u siebie przetestować opóźnienia, mogę jednak powiedzieć że w rocket league jest ultra responsywny. Moje bluczuczu to Gigabyte GC-WB1733D-I