Wpis z mikrobloga

Jaką polecacie nawigację na rower głównie do jazdy wycieczkowej, nie do treningów?

Zastanawiam się nad Garmin Edge 830 lub Garmin Edge Explore 2.

Macie może jakieś inne propozycje?

Telefon i jakakolwiek aplikacja odpada.

#rower #garmin

PS. Tak napisałem jeszcze raz ten wpis aby ująć to, że Telefon i jakakolwiek aplikacja odpada..
  • 8
@owl152: Edge 830 + komoot podbijam. Mam 530 i żałuje że nie kupiłem 830 wtedy, dotykowy ekran się przydaje jak trzeba coś przeklikać (np. włączyć lampki ANT+) albo coś na mapie przesuwać. Miałem wcześniej bolta v2 tam na pewno jest lepsza, bardziej intuicyjna obsługa przyciskami ale przez brak możliwości customizowania (pola ConnectIQ w garminie) i problemy przy dłuższych trasach (>300 km) sprzedałem na rzecz garmina
@owl152: Explore 2 to taki turystyczny komputerek właśnie, a Edge 830 bardziej pod trening. Explore 2 ma większy czytelniejszy ekran (3,0" vs 2,6") i widziałem wiele opini że nawigacja na nim lepiej działa (szczególnie modyfikacje i ponowne przeliczanie trasy), ale nie ma wielu funkcji treningowych, strava live segments itp. Ale jeśli nie zamierzasz bawić się w treningi to w sumie nie widzę powodu żeby brać 830 skoro Explore został właśnie stworzony
@k3lt: Posiadam czujniki na ant+ do kadencji, prędkości i tętna ale to bardziej dla siebie z ciekawości (kupione w bardzo okazyjnej cenie), nie w celu prowadzenia jakiś treningów itp. One będą działać z tym Explore bez problemu?