Wpis z mikrobloga

Tyle krzyku o przypadkowe trafienie rakiety rosyjskiej/nieudaną obronę ukraińską (niepotrzebne skreślić) gdzie oberwaliśmy rykoszetem, że w ogóle milczy się na temat wczorajszego ataku na sieć energetyczną i ciepłowniczą Ukrainy.
Jak łatwo sterować tłumem.

Tymczasem wczoraj na Kremlu
- Dzisiaj zbombardujemy 20 elektrowni i 40 ciepłowni. Niech ukraińcy zamarzną na śmierć. A i jeszcze dwa polskie traktory.
- Ale dlaczego traktory?
- Widzisz! Mówiłem. Nikt nie będzie pytał o elektrociepłownie.

#ukraina #rosja #wojna
  • 15
@thorstein92: dosłownie. Na Ukrainie giną dziesiątki cywilów każdego dnia i nikt za przeoroszeniem tutaj nie daje #!$%@? a jak giną nagle dwie tak samo nieznane osoby z PL to wykopki chciałyby żeby zelenski osobiscie przyszedł na kolanach i przeprosił. Jest mi szkoda i Polaków którzy nie żyją i Ukraińców którzy giną, chcę tylko pokazać jak bardzo ludzie tu mają ludzkie życie o ile to nie jest polskie( chociaż i tego nie
@Kamikadze_z_chin: @thorstein92: nawet w Polsce ginie średnio 6 osób dziennie w wypadkach na drogach, przez cały rok ponad 2200 (dane z 2021 roku)

Już nie mówiąc o ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów na covid

Czy te 2 śmierci się nie liczą? Liczą bo każda jest tragiczna, ale porównując do tego co się dzieje w Ukrainie i działo w Polsce, to jest to niestety bicie piany. Jeżeli to nie spotka się
@Kamikadze_z_chin: Zwykła gradacja.

Najbardziej obchodzi cię życie bliskiej rodziny, potem przyjaciół, gdzieś tam dalszej rodziny i zwierzaka, tragicznie zmarłego jeśli mieszkasz w małej społeczności, potem gdzieś dalej w Polskę. Powiem więcej, większość zasmuci się bardziej jak im ulubiona postać w serialu umrze. Tak to wygląda (kolejności można zamienić). Gdzieś tam dalej masz dopiero obywateli kraju ogarniętego wojną, którzy są dla ciebie cyferkami. A w krajach trzeciego świata których nawet większość ludzi
- Widzisz! Mówiłem. Nikt nie będzie pytał o elektrociepłownie.


@thorstein92: Obiekty strategiczne burzone są na terenie Ukrainy od ponad pół roku, jakbyś nie zauważył. Zabijani są tam też ludzie. I nie zostaje to bez komentarza. Uderzenie rakiety na terenie Polski natomiast, to pierwszy taki incydent od czasu rozpoczęcia wojny. Dziwi Cię, że to jest głównym tematem?