Wpis z mikrobloga

Wykopki broniące zaciekle wszystkiego co ukraińskie i wyzywających wszystkich od onuc, bo mogą mieć w głowie polską rację stanu, a nie ukraińską rację stanu, odpowiedzcie mi na jedno pytanie.

Co gdybym bronił się przed napastnikiem, wyciągnąłbym klamkę i strzeliłbym, ale zamiast trafić w niego, trafiłbym w przechodzącą obok babcię z zakupami? Czyja byłaby wina? Oczywiście, że moja.

Swoją drogą, ciekawe jakbyście szczekali, jak na tym traktorze umaraliby wasza matka z ojcem. Dalej ,,to nie wina Ukrainy", dalej ,,nic się nie stało", dalej ,,Ukraina nie musi przeprosić i zadośćuczynić"?

#polska #ukraina #wojna #rakiety
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamfabiarz: https://tvn24.pl/poznan/policjant-smiertelnie-postrzelil-kolege-prokuratura-chce-umorzenia-ra403020-3352384
Poka jakieś sprawy gdzie zaatakowany się broni i dostaje zarzuty za zabicie/zranienie osoby postronnej w trakcie czynnej obrony.
Nie mogę znaleźć linka ale na śląsku jakis czas temu też zginął policjant w pościgu pieszym od kuli innego policjanta. Napastnik do nich strzelał i obydwaj oddali strzały. Napastnik poszedł siedzieć.
  • Odpowiedz
Co gdybym bronił się przed napastnikiem, wyciągnąłbym klamkę i strzeliłbym, ale zamiast trafić w niego, trafiłbym w przechodzącą obok babcię z zakupami? Czyja byłaby wina? Oczywiście, że moja.


a co by się stało jakby napastnik po prostu nie istniał? świat byłby lepszy

Swoją drogą, ciekawe jakbyście szczekali, jak na tym traktorze umaraliby wasza matka z ojcem. Dalej ,,to nie wina Ukrainy", dalej ,,nic się nie stało", dalej ,,Ukraina nie musi przeprosić i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: A słyszałeś o takim pojęciu jak wypadek na wojnie? Tak, Ukraina ma przeprosić, rodziny dostać odszkodowanie i rentę. I dalej napieramy na Rosję. Temat zamykamy i napieramy na Rosję. NATO ma jeszcze poczekać, a najlepiej żeby nie interweniowało wcale. Ukraińcy muszą sami przegonić Ruskich, a Europa co najwyżej może być sponsorem.

  • Odpowiedz
@dlugi-gr: Tak słyszałem o czymś takim jak wypadek na wojnie. I Ukraina powinna przeprosić i zadośćuczynić. I tu się rodzi problem właśnie. Bo Ukraina jak na razie idzie w zaparte w swoje, że to nie oni, mimo faktów czarno na białym.
  • Odpowiedz
Co gdybym bronił się przed napastnikiem, wyciągnąłbym klamkę i strzeliłbym, ale zamiast trafić w niego, trafiłbym w przechodzącą obok babcię z zakupami? Czyja byłaby wina? Oczywiście, że moja.


@Adamfabiarz: oczywiśćie, żę napastnika. Adwokat napastnika musiałby udowodnić, że celowo strzelałeś nie w neigo tylko w babcie.
  • Odpowiedz
@LifeReboot: No to Ci wytłumaczę bo z sobie znanych powodów znam dobrze prawo jeśli chodzi o użycie broni palnej: zostałbym oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci i groziłoby mi kilka dobrych lat za kratami.
  • Odpowiedz