Wpis z mikrobloga

Mirki,
Mam problem z Fokusem mk2 2.0tdci.
Ostatnio zauważyłem ze podczas puszczania gazu na biegu słychać straszne buczenie i charczenie. W szczególności na zimnym silniku. Dźwięk jest na tyle głośny ze mam wrażenie, jakbym miał V8 i przelot a nie klekota. Dźwięk znika po kompletnym rozgrzaniu czyli conajmniej kilkanaście minut jazdy powyżej 90stopni. Znika też gdy wcisnę sprzęgło. W zasadzie nie wiem od czego zacząć sprawdzanie. Na kompie są błędy(esp i jeszcze coś) ale wcześniej też były i sie tak nie działo. Macie pomysł co to może być lub co sprawdzić?

#samochody #mechanikasamochodowa #ford #focus
  • 9
@trzaichlac69: Nie potwierdzam nie zaprzeczam ;) Chociaż jak wcisnę sprzęgło na postoju to wibracje nie ustają

@PanRuvik: Które łożysko? To w skrzyni hałasuje strasznie

@erdetmxt: Hałas jest na każdym biegu ale im wyższy bieg tym ciszej. Nie miałem teraz zimnego auta wiec sprawdzę jutro, ale podczas jazdy jak wciskam na raz to jak „renkom odjoł”
@w3n5zu sprzęgło łączy się ze skrzynią więc łożysko sprzęgła. Jak docisk jest zniszczony to nawet biegu żadnego nie wsadzisz więc możliwe że coś tam się zaciera
Znika też gdy wcisnę sprzęgło.


@w3n5zu: a czy na biegu neutralnym też ten hałas znika? Oczywiście po nagrzaniu

kilkanaście minut jazdy powyżej 90stopni


@w3n5zu: hmmm.... to do ilu stopni nagrzewa ci się płyn chłodzący? ;P Albo inaczej - ile wskaźnik temperatury pokazuje? Miałem w życiu 2 diesle (w tym Fokę 1.8 TDCi) i z reguły 90 stopni to jest wartość porządana

Ale jeśli chodzi o hałas i buczenie - szwagier
@PanRuvik:
@erdetmxt: No biegi wchodzą właśnie całkiem delikatnie, trochę jedynka ucieka ale to chyba wyrobiony wybierak.

@SuperStefan: Nagrzewa się normalnie prawie do kreski.
No właśnie ostatnio wymieniałem olej i filtry i mam wrażenie ze od tego momentu tak chodzi

Ogólnie auto ma moc, nie kopci. Tylko jedzie jak traktor :/

Postaram się jutro nagrać film i wrzucić