Wpis z mikrobloga

@ManDZiO: Nie ma szans (bez wielkiego szczęścia) na 750-800kh/s na 280x. Wynik w granicach 750 jest bardzo dobry, zazwyczaj oscyluje ~720. Marka nie ma aż takiego znaczenia - Gigabyt/Sapphire/Asus. XFX najrzadziej kupowany chyba.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: @D3lt4: jeżeli marka nie ma znaczenia, to może ktoś polecić w miarę cicho pracującą kartę tego typu? Oczywiście pod pełnym obciążeniem podczas kopania. Czytałem że XFX i Gigabyte są dość ciche. Przekłada się to w praktyce?
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Cichsze, ale z wentylami na 90% nie licz na ciszę w żadnym wydaniu. Ja nawiewam swoje 2x Sapphire powietrzem zza okna, żeby mieć fany na ~40% i to jest do zniesienia całą dobę. Powyżej 60% komfort przesiadywania z nimi w jednym pokoju znacznie spada. Przy takim układzie temp mam w granicach 68C.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: nie liczę na to, że będą niesłyszalne. Ale nie mam garażu, a jedynie osobny pokój. Zastanawiam się, czy będzie je słychać przez zamknięte drzwi. Masz Sapphire 280x czy jakiś inny model?
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Tak, Sapphire r9 280x - każda 725/730 kh/s przy tych warunkach co wyżej (wciąż nie mam riserów więc karty grzeją się wzajemnie). Osobny pokój to już duży plus, nie musisz się obawiać w takim razie : ).
  • Odpowiedz
@D3lt4: @blacktyg3r: jeszcze jedno. A ile Wat taka karta ciągnie w rzeczywistości. Bo spotkałem się już z 250W i 300W. Muszę dobrać zasilacz do dwóch kart chociaż i nie wiem czy 750W starczy czy brać 850W (wolałbym nie przepłacać w samą platformę, a jednocześnie nie spalić sprzętu:))
  • Odpowiedz
Czytałem że XFX i Gigabyte są dość ciche. Przekłada się to w praktyce?


@ManDZiO: gigabyte nie są ciche. Polecam Asus matrix rog. Cicha karta ale kurz w radiatorze na potęgę łapie.

Gigabyte sporo głośniejszy jest (wentylatory na wyższych obrotach w tym samym pomieszczeniu), ale za to mniej kurzu łapie.
  • Odpowiedz
@ManDZiO: hmm się zastanawiam jakim cudem takie wyniki im wyszły i wyjść z podziwu nie mogę.

Mi się gigabyte bardziej grzeje i bardziej hałasuje jakbym nie kombinował (mimo że nawet zegar ma niższy niż asusa ustawiony 1028 vs 1070), albo mam jakiś wyjątkowo felerny egz. albo te testy do niczego się nie nadają :)
  • Odpowiedz
@geronimo80: możliwe że do niczego się nie nadają ;) wszystko wychodzi później podczas użytkowania. Teraz za Gigabyte przemawia wyłączenie cena. No i to, że wersję ROG Asusa nie mogę znaleźć w żadnym sklepie.
  • Odpowiedz