Wpis z mikrobloga

Bitwa pod Cajamarca, masakra w Cajamarca czy schwytanie Atahualpy, to jedno z tych mało znanych starć, które miało ogromne znaczenie. Bitwa była rzezią Inków, którą przygotował Francisco Pizarro na kształt masakry i podboju Meksyku przez Corteza. Zginęło kilka tysięcy wojowników, pojmano Atahualpę, króla Inków, a Imperium Inków upadło.

Link do znaleziska - Bitwa pod Cajamarca. Koniec Imperium Inków

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #ameryka #swiat #hiszpania
Pobierz sropo - Bitwa pod Cajamarca, masakra w Cajamarca czy schwytanie Atahualpy, to jedno z...
źródło: comment_1668420403SszdLKHWKXGSIS6y9n6XqU.jpg
  • 37