Wpis z mikrobloga

@mrpoznanski:

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.
  • Odpowiedz
  • 0
@errorek95: No właśnie „w warunkach normalnej przejrzystości” czyli nawet jak jest minimalna mgiełka jesteś zobowiązany mieć zał światła mijania. Wyjaśnione : ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@luxpl: mi to już nawet szkoda strzępić ryja na temat takich kierowców. ciągle trafiam na mistrzów jadących na dziennych po ciemku (tył się nie świeci), robię im wtedy dyskotekę długimi i czasem klaksonem. szkoda, że duża część nadal nie rozumie i odjeżdża w siną dal dalej na dziennych i myśli co za debil im mruga.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) a specjalnie nawet włączam i wyłączam światła
  • Odpowiedz
@luxpl: dodatkowo, jesli taki imbecyl jedzie na dziennych ledach (o chinskich ledach nie wspominajac) stwarza niebezpieczenstwo przy wyprzedzaniu. Raz jesli on wyprzedza, dwa jesli wyprzedza ktos jadacy z naprzeciwka. Powinni sypac 1500 zl mandatu za takie cos
  • Odpowiedz
@Bogdan_Adamiec_: is this thread again....
Gdybym pozyczyl Ci samochod bylbym niezwykle szczęśliwy że mi wypalasz światła mijania w korku w południe w 30 stopniowym upale bez opływu powietrza. To bardzo poprawia bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@tussipect:

tryb auto nie włączy swiateł mijania w deszczu i mgle, ponadto przy światłach matrycowych w trybie auto nie masz "sztywnych długich", takie są dopiero w przejściu na tryb krótkich włączonych na sztywno.


Oczywiście, że włączy światła mijania w deszcz, we mgle niekoniecznie. Matrix LEDy i standardowe długie możesz używać zamiennie na trybie automatycznym, tak to działa chociażby w samochodach audi.
  • Odpowiedz
@dzieju41 A o nic, światła w automacie takie są ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak na serio już przy okazji to w VW automat jest tak wyczulony ze wjeżdżając pod trochę większy wiadukt już się przełączają więc lux ;)
  • Odpowiedz
@Bogdan_Adamiec_: O, miło, teraz to aż mi głupio że poleciałem z sarkazmem ( ͡º ͜ʖ͡º) Stare szklane klosze wytrzymują więcej, ale w dalszym ciągu nie jest zdrowe. Widać właśnie po gratach, te pochodzące z krajów nieświecących w dzień, mają lampy w o wiele lepszym stanie.
  • Odpowiedz
@6182: to zależy od wielu czynników. w moim jarisie 2001 lampy leciutko zamglone ale widzę wiele nowszych wozow z kompletnie żółtymi i matowymi. Myślę że oprócz kraju pochodzenia różne żarówki różną ilość uv produkują a i stawianie samochodu na słońcu nie jest bez wpływu na to.
  • Odpowiedz