Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
pytanie o inwestycje, pisane z anonima bo po co ktos ma wiedziec ile zarabiam

jestem w stanie miesiecznie odlozyc na konto po odjeciu calych kosztow zycia (mieszkanie, czynsz, jedzenie, paliwo, jakieś wyjścia ze znajomymi, plus jakieś wydatki typu raz na jakiś czas buty, ubranie, itd) okolo 4500-5500zł, za rok będzie troche mniej bo 26 r zycia ukoncze, ale wtedy mzoe b2b wiec zobacze - poki co zalozmy srednio 5000/msc
chcę sobie odłożyć na działkę pod warszawą i na ten cel zbieram. #!$%@?ąc od tego że cały czas myślę, czy dobrym pomysłem jest działka (a potem dom) za pieniądze mnie + mojego różowego (który odkłada te 5000-6000zł miesięcznie), to nie bardzo mam pomysł jak najlepiej te pieniądze ulokować póki co - w trakcie ich zbierania.
nie mam czasu ani chęci zagłębiać się w giełdę, ponadto nie chcę zarabiać "na pieniądzach", a jedynie jak najbardziej ograniczyć straty związane z inflacją etc. w związku z tym interesują mnie jak najmniej ryzykowne opcje, które nie oferują jakiś kokosów.
lokata odpada, bo na lokatę co miesiąc nie da się wpłacać. mam jakieś konto ozsczędnościowe w pekao, ale oprocentowanie słabe.
myślałem nad obligacjami, ale tu znowu jest ten sam problem - obligacje to mogę sobie kupować pod koniec roku, ale jednak w trakcie roku kiedy na konto co miesiąc wpływa kasa też chciałbym coś zrobić. Plus obligacje to imo nic pewnego, a jaka jest gwarancja (poza zapisami prawnymi) że państwo je odkupi potem? Cholera wie co będzie, szczegolnie ze czasy ida cienkie skoro nawet pis chce z ue sie dogadywac zeby jednak jakis hajs miec.
doradzicie mi coś? pozdro

#finanse #oszczedzanie #oszczedzajzwykopem #pieniadze #ekonomia #zycie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637109f1f457b9087ffbbace
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Uzbierana kwotę na chwilę obecną bym włożyła w obligacje.
Kwoty miesieczne odkładała na rachunek oszczędnościowy oprocentowany albo na lokaty gdy uzbiera się większą kwota.
Bez ryzyka. Oczywiście nie zarobisz na rachunku oszczędnościowym powyżej inflacji ale zawsze to lepsze niż zwykły ROR. ( w ing np. Jest teraz 7 czy 8%)

Inne inwestycje wg mnie odpadają bo widzę że brak Ci podstawowej wiedzy.
  • Odpowiedz
obligacje 10 letnie(w pierwszym roku aktualnie 7,25%, potem inflacja + 1,25) chyba że masz dziecko to te 12 letnie
konto w Toyocie indeksowane wiborem teraz 7,18%
  • Odpowiedz
FikuśnaLama: kup sobie tymczasowo dzialke poza warszawa, dzialke w okolicy ktora sie rozwija, np niedlugo ustala plan zagospodarowania, buduja niedlugo duza droge blisko...

Tak btw 2x6k to nijak nie kupisz dzialki pod warszawa ani tym bardziej nie wybudujesz tu domu.

Chyba ze "pod warszawa" to masz na mysli cale mazowieckie
  • Odpowiedz