Wpis z mikrobloga

Witam ekspertów budowlanych. Mieszkam w kamienicy gdzie gość zwany konserwatorem zabrania docieplenia od zewnątrz. Kilka lat się z nim kopiemy bo budynek nie jest zabytkiem ale leży w strefie zabytków wiec wy.agane jest jego zezwolenie. Postanowiłem więc cos zrobić od wewnątrz i trafiłem na firme bauter która się do nas jako współ oty zgłosiła że swoim produktem powłoki zatrzymującej ciepło wewnątrz za pomocą 1 mm warsty natryskowej z jakimiś mikrokuleczkami z próżnią. Położenie jen na elewacji ma być skuteczne jak 7 mm styropianu więc już dla mnie to brzmi jak garnki dla seniorów ale koze ktoś się z tym spotkał i coś wie na ten temat? Maja tez podobny produkt do wewnątrz. Ma to działać jak powloka odbijająca ciepło. Zna ktoś tego typu produkty? Myślę zeby wziąć od nich wiaderko i od środka położyć z ciekawości. Podobno ma to podnieść temp od 3 do 5 stopni. Macie jakieś doświadczenie z takimi produktami? #budownictwo #budowlanka #budujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 26
iepło to podnosi piec, a styropianu się kładzie z 20cm nie 7mm. Więc wiesz.


@Popularny_mis: styropianu i to zależy jakiego. Jak weźmiesz piankę pir/pur to już nie dasz jej 20cm tylko mniej, a jak weźmiemy pod uwagę aerożel to będzie go jeszcze mniej. Nie twierdzę, że ten tutaj produkt jest taki super ale najpierw sugerowałbym go sprawdzić jak również inne materiały zanim zaczniesz je wyśmiewać.
Ta strona pomoże Ci zrozumieć różnicę
Jak weźmiesz piankę pir/pur to już nie dasz jej 20cm tylko mniej


@ksiak: nie powielaj mitów. Ok? Nie każda piana ma lepsze parametry, nie każda się nadaje w każde miejsce.
A jeszcze porównaj ceny i wtedy zobaczymy jak to jest opłacalne( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie powielaj mitów. Ok?


@Bad_Wolf: wskaż te mity które powielam.

Ok? Nie każda piana ma lepsze parametry, nie każda się nadaje w każde miejsce.


@Bad_Wolf: oczywiście, że nie, to był tylko przykład.

A jeszcze porównaj ceny i wtedy zobaczymy jak to jest opłacalne( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Wolf: i? Op napisał wyraźnie w pierwszym poście, że nie ma wyjścia. Jak nie ma wyjścia to cena schodzi
@Popularny_mis: @ksiak: @darek-jg: @janusz-lece @Kazdyziomzbierazlom zanim zaczniecie plusować i powielać bzdury, że tylko styropian i tylko 20cm, tutaj przykład z użyciem wspomnianego wyżej kalkulatora.
Przyjęto do obliczeń:
- ściana zewnętrzna 25cm z betonu komórkowego na zaprawie 500kg/m3

20cm styropian EPS 035 -> 0.1359 U [W/m2k] dla ściany
18cm styropian grafi EPS 031 -> 0.1342 U [W/m2k] dla ściany
13cm pir al 0,022 -> 0.13245 U [W/m2k] dla ściany
8cm
wskaż te mity które powielam.


@ksiak: że piany trzeba mniej niż styro/wełny.
W 90% przypadków to g prawda.

oczywiście, że nie, to był tylko przykład.


@ksiak: oczywiście bo zamiast 10cm styro to lepiej położyć 12cm piany. Przecież to będzie tańsze, zajmie miej miejsca.

I może akurat pir al nie można, ale można inny PIR.


@ksiak: inny pir ma 0,0035 - 0,0040¯\_(ツ)_/¯
napisał że 1mm działa jak 7mm styropianu, więc porównuję do styropianu a nie jakiegoś innego tworzywa. Czego tu nie rozumiesz?


@Popularny_mis: jak widać ja rozumiem. Tylko nie założyłem, że ten parametr jest taki bo nadal nie wiadomo co to za materiał. Na chwilę obecną ja wiem o czymś takim jak aerożel. Używany głównie pod rolety ze względu na to, że nie trzeba go dawać tak dużo oraz ze względu na jego
to, że to co wskazałeś nie nadaje się do stosowania wewnątrz budynku¯_(ツ)_/¯ a tylko na zewnątrz.

To teraz.


@Bad_Wolf: czekaj a gdzie jest mowa o stosowaniu wewnątrz, op napisał czyli obie opcje, ale już bez detali może?

Położenie jen na elewacji ma być skuteczne jak 7 mm styropianu więc już dla mnie to brzmi jak garnki dla seniorów ale koze ktoś się z tym spotkał i coś wie na ten temat?
@el_capitano_grande najciekawsze że mają na to badania i w styczniu wchodzą z materiałem na premie termo od państwa. Wspolynniki wlasnie mają bardzo dobre. Tu chodzi niby o inny sposób zatrzymania ciepła niż styropian dlatego porównanie tych dwóch metod jest trochę do bani.
@powsinogaszszlaja tez wlasnie to zobaczyłem. Tutaj bardziej taka gładź. Jutro dzwonie do tych o których pisałem ja i kupie na próbę. Zrobie filmik i później pomiary. Mam teemowizje i pirometr powinno wystarczyć:) muszę coś zrobić bo mam zimno w chacie.