Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijmy to raz na zawsze, bo widzę ze retoryka spadkowców zaczyna iść w stronę: "Ja tylko chciałem kupić inwestycyjnie. Mieszkanie swoje mam już dawno. Dla siebie opłaca się zawsze a inwestycyjnie to nie." Zobaczmy zatem kto siedzi na tagu:

#nieruchomosci

Chcę kupić mieszkanie

  • Dla siebie 83.5% (101)
  • Inwestycyjnie 16.5% (20)

Oddanych głosów: 121

  • 9
@elf_pszeniczny: No może część też chce po taniości coś kupić i wynajmować. Ale świat nie jest czarno biały więc pewnie są tacy i tacy. Ja np. wolę wynajmować i szukać coś dla siebie powoli. 3k za czynsz a 6k odsetek za kredyt na mieszkanie które mnie interesuje to duży plus na rzecz wynajmu obecnie.
@elf_pszeniczny: Koszt najmu nie rośnie stale. W 2020 i 2021 płaciłem mniej niż w 2019. W 2022 dopiero wzrósł. Plus nie dzieje się to bez ostrzeżenia. Ostrzeżeniem jest data zbliżającej się umowy.
Serio. Najem nie jest taki zły. Przynajmniej do momentu aż nie masz dzieci. Szczególnie dzisiaj kiedy czynsz wynosi mniej niż same odsetki.
Dla siebie opłaca się zawsze a inwestycyjnie to nie.


@amstaf01: Yep.

Jak chcę wydać 15k na naszyjnik "bo ładny" to to konsumpcja i jedyna kwestia jest taka, czy mnie stać na przejedzenie 15k.

Jak chcę wydać 15k na naszyjnik "bo zdrożeje, sprzedam i zarobię" to już robi się nieco skomplikowanej.