Wpis z mikrobloga

Moich przygód z oponami ciąg dalszy... Postanowiłem w końcu przejść na tubeless, nakleiłem taśmę, założyłem opony Vredestein Aventura, zalałem mlekiem Stans No Tubes, poszedłem na przejażdżkę i byłem z siebie zadowolony, bo wszystko zadziałało jak należy. Niestety następnego dnia z 3 barów w przedniej oponie zostały 2, a w tylnej niecały 1. Dolałem trochę mleczka, poszedłem pojeździć, historia się powtórzyła. Nabiłem koło do 5 barów, wsadziłem koło do wiadra z wodą, patrzę a tu powietrze ucieka przez ścianki boczne. Nie przez łączenie opony z obręczą, ale po prostu przez ścianki boczne - po obydwu stronach, na całej długości opony.
Pytanie brzmi: co z tym zrobić? Czy to się po jakimś czasie uszczelni? Zmienić mleczko? Reklamować opony?
#gravel #rower
  • 12
  • 0
@marafc wlej tam pół litra tego stansa i przekładaj z boku na bok po napompowaniu, może się uszczelni ( ͡º ͜ʖ͡º)

opony Vredestein Aventura, zalałem mlekiem Stans


@marafc: jeżdżę na tym samym zestawie, z jedna różnicą, nie mam beżowego paska, całe czarne i nie mam kłopotu z uszczelnieniem, a nawet jak coś schodzi, to bardzo, bardzo powoli. Może problem leży w mieszance gumy użytej do kolorowego paska, choć nie powinno mieć to kompletnie znaczenia, może rzadszy oplot. Masz zdjęcia, pisz do sklepu, bo to normalne nie jest ¯\_(ツ)_/¯