Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? jakiś dramat. Jeszcze miesiąc temu przesyłki #pocztapolska #pocztex potrafiły "zawiesić się" na tydzień i dłużej w lokalnym WER dla #krakow , jak widziałem na #tracking #alipaczka . Zdarzały się przesyłki, które kurier nawet nie próbował dostarczać, tylko od razu zostawiał w urzędzie. No ale teraz jest jeszcze gorzej! W środę nawet nie chciało mu się jechać do dzielnicy, do lokalnego urzędu pocztowego, tylko zostawił gdzieś dalej i zadowolony :/ A jak dzwoniłem na infolinię, to dostałem informację, że nic nie mogą z tym zrobić, mam sobie ją odebrać i co najwyżej mogę sobie złożyć skargę :/

U wszystkich, wszędzie tak Poczta Polska działa? Przecież to jakiś dramat. Z Inpostem, DPD, DHLem nigdy nie miałem większych problemów. Poczty próbuje unikać, no ale nie zawsze ma się wybór.

Mirki, jakiś pomysł co zrobić? Poza oczywiście półgodzinną wyprawą na pocztę aby odebrać list z #aliexpress o oszałamiającej wartości bodajże $5.
  • 8
@radekrad: To norma, mi zatkało przesyłke w Niepołomicach na 2 tygodnie, jak zadzwoniłem z #!$%@? to po 2h wyjechała z stamtąd. Poczte polską #!$%@?ć prądem i sprzedawców który dają jedyną możliwość wysyłki PP też. Jest to skrajnie #!$%@? żeby korzystać z usług tego #!$%@? molocha. Nawet jak dojdzie przesyłka i jest oczywiście awizo to trzeba być ładnie ciepliwym by nie #!$%@?ć dziadów czekających w kolejce z rachunkami do okienka PP. Bo
@pcela: ciekawe, dzięki za informację. To ma jakąś podstawę prawną, czy to regulamin poczty? I czy to działa w przypadku filii? Dwa najbliższe mnie placówki to tak naprawdę filie urzędu, do którego tym razem trafiła przesyłka
@szkari: No, tak miałem ostatnio. Czekałem z 2 tygodnie na przesyłkę która utknęła w Niepołomicach. Wysłałem reklamację... a następnego dnia paczka została dostarczona. Oczywiście do urzędu, bym sobie ją odebrał, a nie do domu. Ale przynajmniej udało się opuścić WER Niepołomice xD

W odpowiedzi na reklamację odpisali, że przecież się nie zgubiła tylko już czeka na poczcie, więc o co mi chodzi xD
Z Allegro ich unikam, bo się da. Z Aliexpressu niestety nie da się ich uniknąć, dlatego coraz częściej zamawiam z Shopee. Niby zwykle trochę drożej, ale nie trzeba się pieprzyć z Polską. Najgorzej z Amazonem, bo nie wiadomo, czym wyślą. Chociaż mam wrażenie, że coraz rzadziej wysyłają przesyłki PP.
@radekrad:
To im odpisz, że jakbyś chciał odebrać w placówce, to byś wybrał opcję "odbiór w punkcie", który jest tańszy.
Poza tym Pocztex ma gwarantowany termin doręczenia, więc na to też możesz się powołać.

Co do przypisania placówek awizacyjnych do adresów, to robi to Poczta, opiniuje UKE i gmina, a potem zatwierdza minister wł. ds łączności.
@radekrad: Czasem z aliexpress chyba można wysłać do automatu/paczkomatu, ale nie każdy sprzedawca oferuje ten sposób dostawy. Sam właśnie zamówiłem towar 11.11 i idzie pocztą polską...i trochę się martwie czy w ogóle zobacze ten towar bo pewnie utknie w wer niepołomice. Zastanawiam się teraz czy nie kupić tego samego produktu u innego sprzedawcy z dostawą do paczkomatu(:
@kone: no, jak kiedyś zamówiłem z dostawą do Paczkomatu, to paczka została nadana pocztą polską na adres Paczkomatu xD No ale to było na początku, może już się sprzedawcy ogarnęli.

W każdym razie dziwnie to działa - czasami paczka przez WER Niepołomice przechodzi szybko, a czasami potrafi się zawiesić na tydzień i dłużej :/