Wpis z mikrobloga

Czesc,
Mam do was pytanie, bo troche wylecialem z tematu #keto
Moj zloty okres to 2020r, kiedy ze 101kg zlecialem do 80 w kilka miesiecy i to tylko i wylacznie dzieki bycie w #ketoza, nie liczylem makro, nie liczylem kcal, ale tez absolutnie zero podjadania, nie pilem alkoholu, nic nie cwiczylem, naprawde spadek wagi i zmiany na ciele widzialem z tygodnia na tydzien.
Potem troche mi sie w zyciu pozmienialo, zaczalem wpieprzac mocno, i teraz wrocilem do 92 i troche mi jest przykro.
Przez ostatni czas probowalem wrocic do ketozy, ale nie jest latwo, badam sie glukometrem, raz udaje mi sie wbic w ketoze, ale zaraz cos podjem i juz mnie wybija, wiem, ze to jest moj blad i wlasnie pisze do Was - z prosba o informacje, jakich bledow unikac i jak najlepiej funkcjonowac, aby w tej. ketozie sie utrzymac.

Okna zywieniowe, brak podjadania, 2 posilki dziennie?
Jak dawkować olej MCT? Do kazdego posilku? Czy suplementowac ketony egzogenne?

Do tej pory w tym zlotym okresie moj dzien wygladal tak:

- pierwszy posilek: 16:00 - byl to jakis mega tlusty obiad
- drugi (ale ewentualny posilek) - 21-22 - jakis kawalek keto ciasta, paczka kabanosow, glownei cos slodkiego, bo moja dziewczyna lubila wtedy eksperymentowac jeslil chodzi o keto wypieki

i ta waga leciala jak glupia.

Moge Was prosic o jakies porady, jak zaczac i jak to przede wszystkim utrzymywac, zeby w ketozie byc? Dzieki!

PS. Moim problemem jest to, ze lubie wpieprzac z nudow a szczegolnie, kiedy cos ogladam... :(

#dietaketogeniczna
  • 10
  • Odpowiedz
jakich bledow unikac i jak najlepiej funkcjonowac, aby w tej. ketozie sie utrzymac.


@dziend0bry: ograniczyć węglowodany ¯\_(ツ)_/¯
Podjadanie bierze sie często ze źle skomponowanej diety, nie powinieneś mieć zachcianek na keto jeśli organizm dostaje to co trzeba. Dochodzi oczywiście podjadanie emocjonalne, stresowe ale to inna bajka. Popracuj nad różnorodności i atrakcyjnością dań.

Do tego opłaca sie liczyć makro i kcal, przynajmniej na początku. Serio polecam, bo bez tego nic nie wiesz i błądzisz po omacku. Trudno Ci nawet coś podpowiedzieć jak nie masz żadnych informacji o
  • Odpowiedz
@dziend0bry: To nie podaż tłuszczów a niska ilość węgli determinuje ketozę. Nie musisz ładować nie wiadomo ile tłuszczów. Licz sobie w fitatu na początek by wiedzieć że na pewno tych 20g/dzień nie przekraczasz i jedz do sytości. Później będziesz wiedział bez ważenia. Ważne by nie podjadać i oszukiwać.
  • Odpowiedz
@eiaculatiopraecox: @luk04330: ok, to jutro wracam do Fitatu i bede notowal wszystko, a jakie okna zywieniowe sa najlepsze? jestem przyzwyczajony do jedzeia pierwszego posilku ok 16 po powrocei z pracy, jesli sobie zaloze, ze przyjmuje posilki tyllko powiedzmy pomiedzy 16-21 bedzie okej?
  • Odpowiedz
a jakie okna zywieniowe sa najlepsze


@dziend0bry: Najlepiej takie jak Tobie odpowiadają. Ja pierwszy posiłek jem 11-13 a ostatni tak do 19. staram się a poźniej już nie podjadać. Okno żywieniowe ma IMO drugorzędne znaczenie i raczej "robi się samo" jak łaknienie się unormuje.
  • Odpowiedz
okej, to jutro robie kolejne podejscie i mam nadzieje, ze w koncu mi sie uda wbic w to samo, co mialem w 2020! trzymajcie kciuki, dzieki za rady : )
  • Odpowiedz