Wpis z mikrobloga

Widzę że dużo się na wykopie znalazło specjalistów z zakresu wirusologii, medycyny, farmacji itp. więc zapytam
Czy wy w ogóle jesteście pewni tego co piszecie i umiecie czegokolwiek dowieść czy tylko tak sobie klepiecie bzdury bez pokrycia żeby szerzyć dalej dezinformację

Oczywiście pytając czy wiecie o czym piszecie mam na myśli dane naukowe, mogą być waszego autorstwa, jeśli jest odpowiednia metodologia

Nie chodzi mi o coś szczególnego (po prostu o co wam chodzi jeśli czepiacie się jakiegoś człowieka nauki), do czego macie zarzuty i jak sprawdziliście że to wy macie rację?

#koronawirus #covid19 #sarscov2 #sars #covid #nauka #medycyna #farmacja
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Swego czasu robił sobie jaja z covidiotów popierających segregację


@Krupier: Ale co tu popierać, w takich sprawach nie ma głosowań albo jest segregacja bo się opłaca albo jej nie ma bo się nie opłaca


I się opłacało, dużo osób się zaszczepiło dzięki segregacji, poczuli że będą potrzebować szczepień, a każda proszczepienna decyzja na +


Chyba że rzeczywiście ktoś ma rację z tym co piszą (szkodliwość szczepionek, zapalenie mięśnia sercowego itp.) w
@Rabusek: Demokracja działa tak że człowiek bez wiedzy idzie i decyduje, oglądnij sobie jak to wygląda w praniu:
https://youtu.be/Xy8Nf677Xuk

Jeśli chodzi o wolność to jak najbardziej za, ale tą wolność trzeba wycenić ażeby dobro zwyciężyło
Dobro ogółu żeby nam się wszystkim tutaj lepiej żyło to o to walczymy, przynajmniej tak mi się wydaje

Jeśli w jakimkolwiek stopniu popierałeś segregację sanitarną to jesteś osobą, z którą nie chce mieć do czynienia. Od
Dobro ogółu żeby nam się wszystkim tutaj lepiej żyło to o to walczymy, przynajmniej tak mi się wydaje


@Makowieciasto: no ale jesteśmy w fazie gdzie już są dowody na śmiertelność covida rzędu, zdaje sie, 0.1%. Na prawdę uważasz, że by ochronić te 0.1% warto ryzykować wolność ogółu? Skoro są zagrożeni - czemu nie ograniczyc wolności 0.1%? Nie byłoby to sensowniejsze?
no ale jesteśmy w fazie gdzie już są dowody na śmiertelność covida rzędu, zdaje sie, 0.1%


@Rabusek: żeby takie coś stwierdzić trzeba pierwsze stwierdzić o jakim warjancie mówimy, z resztą zawsze może wirus zmutować (cały czas mutuje) i kto wtedy za to odpowie? Lepiej zapobiegać niż leczyć jak mówi mądre przyszłowie

Nie byłoby to sensowniejsze?


@Rabusek: Możliwe, ale odpowiedzą na to tylko analitycy, a analiza też się myli poniewać już
z resztą zawsze może wirus zmutować


@Makowieciasto: mógłbyś to samo powiedzieć o każdej istniejącej chorobie, włącznie z grypą

A z racji że moje 4 zapalenia miesnia sercowego byly odgrypowe, to powinienem teoretycznie myśleć jak Ty, ale pod wzgledem grypy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z racji że moje 4 zapalenia miesnia sercowego byly odgrypowe, to powinienem teoretycznie myśleć jak Ty, ale pod wzgledem grypy


@Rabusek: z tego co wiem grypa nie pojawia się bezobjawowo, czyli łatwo można zatrzymać transmisję wirusa, dalej czynnik r grypy chyba nie był nigdy wysoko (ale to bym musiał sprawdzić)
@Rabusek: fajna ciekawostka ale średnie źródło chociaż oparte na jakieś książce, może jest w tym jakaś logika, trzeba to zbadać, lecz nawet jeśli grypa jest bezobjawowa, to nie ma takiego wskaźnika R jak covid 19

Ale to też bym musiał sprawdzić żeby potwierdzić że tak jest