Wpis z mikrobloga

Szczerze myślałem, że po prawie trzech latach w early accesie to na premiere ta gra będzie wyładowana mechanikami, udoskonalona pod względem najważniejszych aspektów gry czyli dyplomacja/wojskowość/zarządzanie/dynastyczność, a oprócz tego będą rzeczy poboczne, ale nie mamy rozbudowanego ani tego, ani tego. Po trzech godzinach gry można te grę śmiało odłożyć, bo poznało się praktycznie wszystko co w tej grze się dzieje xD
#bannerlord #mountandblade
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@okradzione: dla mnie to jest najlepsza niedokończona gra. Mam w niej chyba z 400h pobawiłem się, sam gameplay ma dobrą powtarzalność. Jednak czuć brak mechanik i pustkę, a mechaniki które są, są bardzo płytkie.

Trzeba pewnie jeszcze 2 lata, wtedy będzie sporo paczy i sporo modów w zaawansowanym stanie. Wtedy będzie można grać.

Jeśli ktoś lubi takie gry to będzie się dobrze bawił przez wiele godzin, ale potem zacznie dostrzegać braki.
@Strzelec_wyborowej: Sam mam prawie 100h. Bitwy są dynamiczne i fajne (choć też jest kilka rzeczy do poprawy), ale chyba to określiłeś idealnie czyli najlepsza niedokończona gra. Sam koncept gry jest dla mnie świetny (i może dlatego mnie trzyma pomimo pustki), no ale widać brak mechanik, rozbudowana i przemyślana dyplomacja, system wojen, chociażby najzwyczajniejsze jakiekolwiek casus belli dynastyczne (choć to i tak wierzchołek), a nie zaczynanie/kończenie wojen w wybranym dla siebie momencie
@okradzione: Możesz pobaw się trochę modami? Dużo ludzi piszę, że ta gra nabiera dopiero blasku z modami. Sam spróbowałem i faktycznie jest o wiele lepiej. Czasem niestety mody się gryzą i gra lubi się wykrzaczać ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale sam fun z gry jest o wiele lepszy.
@okradzione: Mod diplomacy może Ci się spodobać i realistic battle mod. Diplo to wiadomo co poprawia a RBM poprawią troszku kulejące AI na polu bitwy i zmienia trochę wygląd jednostek, są one bardziej "zawodowe" piechota 1 tieru to już nie rolnicy z widłami a "dzidmeni" z tarczami. Ich wartość bojowa to dalej dno ale dalej lepiej niż motłoch z widłami ( ͡° ͜ʖ ͡°)