Wpis z mikrobloga

Zauważyłem taką prawidłowość, że onuce z uporem wkładają normalnym ludziom w usta jakieś idealizowanie Ukrainy.

Np. na Ukrainie uwidaczniają się odwieczne ukraińskie problemy:

Dalej uważacie, że na Ukrainie nie ma nazizmu/banderyzmu/korupcji/prostytucji?


uchodźca coś #!$%@?:

REEE chcieliscie sprowadzać ukruw to macie


Rosja zajmie skrawek terenu:

A wy jak tam? Nadal wierzycie, że Rosja przegrała tą wojnę?


Ktoś okazuje entuzjazm/sympatię wobec Ukrainy

Jestem onucą, bo nie wchodzę w dupe ukrom, tak? To już wystarczy mieć WŁASNE ZDANIE, żeby być nazywanym onucą? Bo co? Bo nie wchodzę w dupe ukrom?


#ukraina #rosja #wojna
  • 12
@jezus_z_kabaretu:
Ta sama mechanika jak ze wszystkim. Masz lewicowe poglądy, to na pewno popierasz uznwanie pralki za osobną płeć i obniżenie wieku zgody na 12 lat i w ogóle byś nie pracował tylko pił latte sojowe. Masz prawicowe poglądy, to na pewno byś ramie w ramie z narodowcowami robił, to co narodowcy robią najlepiej. Jedna z prostszych metod manipulacji i podciągania ludzi pod własny sztandar, uważaj rywali za zbiorowość o jednolitych
@jezus_z_kabaretu: To jest standardowy manewr i niestety wiele osób się na niego łapie. Zresztą taka pseudologika nie jest stosowana tylko przez ruskich. Stosują ją również na naszym podwórku skrajna prawica oraz lewica i wszelkie organizacje i osoby z nimi związane. Schemat takich wypowiedzi jest prosty:

1. Zaatakuj kogoś i go zaszufladkuj.
2. Twoja wypowiedz musi być jak najprostsza (żeby jak najwięcej osób zrozumiało) a ewentualny kontrargument skomplikowany (żeby jak najmniej osób
@Smarek37 Nie przesadzamy, Ukraińcy to w dużej mierze brakujące ogniwo między kacapem a człowiekiem, ale zostali zaatakowani przez Rosję więc należy im się wszelką możliwa pomoc, szczególnie że każdy zgruzowany kacap to mniejsze zagrożenie dla nas.
Do tego Ukraina po wojnie zostanie mocno ucywilizowana względem tego co było przed 2022, o czasach przed 2014 nie wspominając więc też dla nas dodatkowy zysk bo nie będziemy już graniczyć z takim bantustanem, do tego
o już wystarczy mieć WŁASNE ZDANIE, żeby być nazywanym onucą? Bo co? Bo nie wchodzę w dupe ukrom?


@jezus_z_kabaretu: Dla mnie to prawda. Nigdy nie lubilem ukrow, a pol wykopu sie do nich tasuje.
Jak dla mnie to warto ich wspierac, bo sie nam to oplaca. Pewnie trzeba bedzie wspolpracowac jakis czas po wojnie, w celu dalszego szachowania ruskich. Ale gdyby tak sie zlozylo, ze rosja przestalaby byc pernamentnym zagrozeniem, to