Wpis z mikrobloga

wychowanie jednak ma duży wpływ na twoje dorosłe życie

mój dziadek zawsze lubił oglądać różne defilady i święta, jako dzieciak oglądałam razem z nim, często mi opowiadał swoje historie o tym jak był w wojsku. tak się wychowałam z nim przez 13 lat mojego życia i tak mi zostało do dzisiaj, mam w sobie jakiś głęboko zakorzeniony szacunek i sympatię do tradycji i nie mówię tu tylko o 11 listopada, ale też chociażby o świecie zmarłych, które młodsze pokolenia uważają za "święto na pokaz", a dla mnie to bardzo piękna i szlachetna tradycja (jednocześnie nie uważam halloween za coś złego, można lubić oba święta). miałam w życiu krótki epizod buntu i bycia "po lewej stronie" jak miałam około 17 lat, ale w dorosłym życiu wróciłam do punktu wyjścia

nie wiem czemu to piszę, jakoś tak mnie naszło spontanicznie po wczoraj na takie refleksje i nie, nie uważam się za płatek śniegu, bo takich osób jak ja jest tysiące, mam jedynie wrażenie, że z roku na rok coraz mniej

#gownowpis #przemyslenia #tradycja #patriotyzm #11listopada #swietoniepodleglosci #swietozmarlych #rozowepaski #niewiemjaktootagowac