Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#skoda #fabia #19tdi #mechanikasamochodowa #kiciochpyta #motoryzacja

Mam mały problem z Fabia 1, 1.9TDI. Przebieg 305kkm :)

1) Auto straciło moc, ledwo jedzie.
2) Podczas gaszenia silnika wpada w duże wibracje, silnik chce wypaść z auta :D
3) wywaliło jeszcze jakiś błąd egr.

Czy mogło mi coś zeżreć przewód podciśnienia? Stało się to z dnia na dzień. Patrzyłem ale na pierwszy rzut oka wszystkie przewody gumowe całe...

Co można jeszcze sprawdzić?
DMMotoAdventures - #skoda #fabia #19tdi #mechanikasamochodowa #kiciochpyta #motoryzac...

źródło: comment_166824754797oi7hSMsNSbI7lN005ciL.jpg

Pobierz
  • 8
@DMMotoAdventures:

Trzeba sprawdzić najpierw czy wąż nie ma nieszczelności łączący turbinę z intercoolerem. Czujnik doładowania jest przy samym intercoolerze. Może być tak, że turbo dmucha w powietrze nie do kolektora dolotowego.
Potem czy sztanga się rusza przy turbinie. Sztanga to ten element łączący gruszkę turbiny z klapką( w turbinach bez zmiennej geometrii) bądź kierownicami ( zmienna geometria turbiny) która steruje łopatkami. Nie wspominasz czy turbinka ma zmienną geometrie czy jej brak.
@DMMotoAdventures: mam taką samą skodę...
Jak wyżej napisano sprawdź wężę od intercoolera i sam intercooler. One w tej skodzie lubią się dziurawić bo jest trochę kiepski projekt i kierownica powietrza wybija dziury w intercoolerze.
Więc jak nagle zrobiła ci się dziura bo wybiło, to i nagle mógł stracić moc. Ale u mnie przy czymś takim nie było błędów, tylko po prostu brak mocy. I tak warto to sprawdzić aby sobie zabezpieczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: @r5678: jeszcze pytanie do znawców :D

1) Kilka dni temu przeparkowywałem fabię. Zaparkowałem na stromym stoku, na około minutkę aby wyjechać drugim autem. Stok był dość stromy i jak wróciłem do auta to... paliła mi się lampka od przegrzanego silnika. W instrukcji jest "Coolant temperature/low coolant level warning light" czyli za gorąco (auto dopiero odpalone, zimny silnik) lub za mało płynu. Co chyba ma sens bo auto było krzywo