Wpis z mikrobloga

Cześć, proszę o radę. Jestem posiadaczem działki bez zabudowań i bez dostępu do drogi (działka znajduje się na obszarze, który w MPZP ma zostac przekształcony na budowlana). Dojazd prowadzi na początku przez działkę sąsiadki i od połowy drogi również przez moją po połowie z tą sama sąsiadką. Sąsiadka jednak twierdzi, że całość drogi jest jej - wysypała sobie wzdłuż drogi żwir (na swojej i na mojej działce) nie informując mnie o tym. Inni sąsiedzi twierdzą, że niedługo minie jej 30 lat odkąd tam mieszka (i użytkuje kawałek mojej działki w postaci dojazdu do jej domu). Jak wygląda w tym przypadku sprawa zasiedzenia mojej działki, czy jest w ogóle możliwa (inni sąsiedzi również korzystają z tej drogi)? Jak mogę uniknąć ewentualnego zasiedzenia? Bo jeśli jej się to uda to zrobi z tego teren prywatny i do mojej działki już nie będę miał totalnie dojazdu.

#prawo #dzialka #nieruchomosci #pytaniedoeksperta
  • 4
@kokos1234: żeby zasiedzenie było skuteczne musi założyć sprawe w sądzie, jak założy sprawę to pewnie będziesz wzywany do sądu, i wystarczy że powiesz że #!$%@? może z tą działką i nic tam nigdy nie robiła. Sędzie #!$%@? zasiedzenie

a to co możesz teraz, to geodeta i wytycznie granic działek. I musisz sobie załatwić dojazd do działki, jak tego nie zrobisz to jesteś w dupie z działką bo #!$%@? warta będzie