Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do #android - czy telefon za ok. 4-5k zł z androidem (flagowiec) będzie działał min. 5 lat bez zacięcia etc.?
Wiem, że technologie idą do przodu, ale takie #apple #ios działa tyle bez problemu, a powoli dochodzę do decyzji, że koniec ze smartfonami za 1000 zł i pora kupić telefon "na lata". Dodatkowo nie lubię zmieniać telefonu, zawsze mnie to denerwuje. iOS nie miałem nigdy i średnio mnie przekonuje, stąd pytanie.

PS. Fanatykom Apple i Androida stanowcze dziękuje i żegnam ;)
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k__d: ale ja potrzebuję telefon dla debila, dzwonię, piszę sms/messenger, przeglądam wykop, youtube i memy, jakieś zdjęcia robię. Wsio, nie grzebię w systemie bo się na tym nie znam - nawet dzielonego ekranu nie używam xD

Z ustawień systemowych to jedynie kolor diody zmieniłem (a i tak nie pamiętam co który oznacza XD), tapetę i dźwięk dzwonka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: pierwsze nie wiem co to jest, dioda mi nie przeszkadza, podpowiedzi faktycznie używam, yt vanced mi będzie brakować fakt, czy to bedzie usb c czy złącze od apple to mo wisi, jedynie kiedy korzystam to jak ładuje telefon w domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zarzutkkake: to z tego w sumie też nie korzystam xD
Ale dzięki, wiem już o co chodzi (nie wiedziałem co to ten dialer)
@avira: na razie jest we mnie walka android/apple, tego drugiego nigdy nie miałem.
Zastanawiam się też czy iść w nowego iphona (lub model starszego) czy jednak kupić se 2022 czy jebął flagowiec na androidzie.
@Gandezz: podczas wyjscia jakiegos flagowca jest od razu napisane ile dostanie updatow systemu i do kiedy bedzie wspierany, ostatnio czytalem ze najnowszy pixel chyba bedzie miec az 3 andki obiecane albo 3 lata wsparcia cos takiego... poszukaj
@Gandezz: Tak zupełnie odpowiedź wyżej - Google ma odpaloną stronę na której sprawdzisz do kiedy poszczególny Pixel ma wsparcie.

https://support.google.com/pixelphone/answer/4457705?hl=pl

Samsung daje obecnie 4 kolejne wersje systemu dla wybranych modeli i są to S21 w górę, tegoroczne średniaki A33 i A53, seria Galaxy Tab S8 i Watch 4 w górę. Na moich S21 i A33 z wolnej sprzedaży Android 13 już wylądował także całkiem git. ( ͡° ͜ʖ ͡
ale ja potrzebuję telefon dla debila, dzwonię, piszę sms/messenger, przeglądam wykop, youtube i memy, jakieś zdjęcia robię.


@Gandezz: ale do tego to możesz mieć cokolwiek. Ja mam motorolę kupioną za 500zł ponad 2 lata temu i dalej wszystko co powyżej śmiga.

Na Twoim miejscu kupiłbym coś znanej marki z średniej półki i liczył się, że wydasz kolejne tyle za 3 lata, ale może nie będzie trzeba. (Zamiast 4-5k to 2-2.5k ale
@Gandezz: Nie będzie bo padnie bateria i nigdzie nie znajdziesz oryginału czy tam zamiennika.

Bateria wytrzyma maksymalnie 2 lata, a potem telefon zacznie mulić i krócej trzymać na baterii.

Na iPhone tego problemu nie ma bo zamienników jest mnóstwo, a dla bezproblemowej pracy można wymienić baterię na oryginalną w autoryzowanym salonie.

Znajomy do dzisiaj używa na codzień iPhone 5S z 2013 roku, co dla mnie jest szokiem.
Ale nie aktualizował go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gandezz: USB c przestanie wisieć, jak musisz załadować słuchawki, laptop, podpiąć coś gdzieś i wszędzie wszystko ma jeden kabel, oprócz Twojego telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@k__d: na co komu dialer jak iphony mają spotlight?

że koniec ze smartfonami za 1000 zł i pora kupić telefon "na lata". Dodatkowo nie lubię zmieniać telefonu, zawsze mnie to denerwuje. iOS nie miałem nigdy i średnio mnie przekonuje, stąd pytanie.


@Gandezz: jak chcesz telefon na 5 lat i nie grasz na nim to możesz wziąć nawet i 12. Jeżeli te nowsze to oczekuj że wytrzyma jeszcze dłużej.

Z Androidem