Wpis z mikrobloga

Czasem się boję tego, kim mogę się w przyszłości stać,
może i lepiej będzie dla innych ludzi, gdy nie zbuduję jakiejś tam swojej firmy w branży it ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Normalnie to jestem cichym, zamkniętym w sobie człowiekiem z wielkimi ambicjami, wyrozumiałym i miłosiernym dla innych, ale pod tym wszystkim kryje się wybuchowa mieszanka połączona z gniewem.

Z tym charakterem to chyba nigdy nikogo w życiu na dłużej nie znajdę, nie dość, że prawdopodobnie jakieś lekkie spektrum autyzmu (w moim przypadku możliwe, że będące darem) to jeszcze zdolność do niezamierzonego krzywdzenia tych których kocham ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#niebieskiepaski #rozowepaski #biznes #psychologia #zwiazki
  • 3
@Tratak:

cichym, zamkniętym w sobie człowiekiem z wielkimi ambicjami, wyrozumiałym i miłosiernym dla innych, ale pod tym wszystkim kryje się wybuchowa mieszanka połączona z gniewem.

to jeszcze zdolność do niezamierzonego krzywdzenia tych których kocham


To znaczy tyle, że samego siebie oszukujesz. Wybiórczo patrzysz na to co robisz, np. "Tego nie zrobiłem ja, poniosły mnie emocje, to nie moja wina. W ogóle to nie podobają mi się skutki moich zachowań, więc się
@Tratak: Rodzice z problemami emocjonalnymi albo alkoholowymi? Pewnie zostałeś zahulanym dzieckiem z niską samooceną, które przybrało maskę grzecznego chłopca żeby nie sprawiać problemów, a tak naprawdę nigdy nie nauczyłeś się radzić z emocjami bo spychałeś je wgłąb, a teraz przy sytuacji problemowej/konfliktowej potrafisz wybuchnąć nieproporcjonalnie do jej powagi. Klasyka.
@PfefferWerfer nie, rodzice nie mają problemów emocjonalnych ani alkoholowych. A z tym spychaniem emocji do środka to racja, możliwe, że mam kilka traum bardzo mocno skrytych w sobie. Normalnie uważam je za nic nieznaczące w moim obecnym życiu, ale raczej wiem, że jakoś one we mnie od środka targają