Wpis z mikrobloga

Jakie kontuzje kręgosłupa są podobne objawami do rwy kulszowej? Jakieś 2-3 tygodnie temu uszkodziłem sobie plecy na martwym ciągu, przez co bolała mnie dolna część pleców. Na ten moment, czuje promieniujący ból od odcinka lędźwiowego, przez pośladki, tył uda, aż do kolana z tyłu. Boli mnie przede wszystkim, gdy pochylam się do przodu. Zrobiłem sobie samemu test z wyprostowaną nogą leżąc i nie czułem bólu.
#zdrowie #silownia #fizjoterapia
  • 3
@zxc21: Też tydzień temu coś mnie spięło przy ciągach na jednej nodze (rozgrzewce :( ) i wyszło mi z googla że to może być przepuklina lędźwiowa, ale ja się nie znam, promieniowania nie miałem, tylko schylać się przez pierwsze dni nie mogłem.
Fizjo mógłbyś mieć już ogarniętego skoro tyle to trzyma. Ja sobie robię lekkie ćwiczenia z yt https://youtu.be/_en2CHr4nh4
@c0_0kie: będzie ogarniane, nie znam się na tyle, ale wydaje mi się, że przepuklina jest związana z wypadnięciem dysku(albo coś z dyskiem ogółem). Jest taki test jakiegoś francuza nie pamiętam jakiego, ale chodzi w nim o leżeniu na plecach i unoszeniu jednej nogi, pod kątem 30-70 stopni. Jeżeli czujesz ból mrowiący, albo nietypowy to znaczy, że możesz mieć coś nie tak z dyskiem w odcinku ledzwi