Wpis z mikrobloga

Pracuje na umowe zlecenie która obowiązuje do końca grudnia, w między czasie dorabiałem w tej samej firmie na stanowisku kierowcy (na co nie mam podpisanej umowy) Podczas wykonywania obowiązków doszło do stłuczki której koszty musze pokryć na podstawie potrącania kwoty z wypłaty. Czy jeśli skończy mi się umowa, a ja jej nie bede chciał przedłużyć to po końcu umowy będę musiał spłacić resztę należności z własnej kieszeni? Czy o reszte kwoty już musi się martwić własciciel? #prawo #prawocywilne #prawopracy #januszex #praca #pytanie #pracbaza
  • 16
@A_R_P: chodzi mi o to czy on może wymagać ode mnie spłaty po skończonej umowie. Po usłyszeniu kwoty naprawy mocno ścięło mnie z nóg i dodałem że w miare możliwości postaram sie spłacić to ze środków własnych żeby wyszło szybciej i zostało to spisane między mną a nimi
@A_R_P: Ogółem to pracuje na stanowisku nazwijmy to "A" i jestem tam zatrudniony na umowie zlecenie. W między czasie robiłem tam jako kierowca (co nie należało do moich obowiązków na stanowisku A) na co nie mam podpisanej umowy. Po stłuczce zostało spisane oświadczenie ze " wyrażam zgode na potrącenie z wynagrodzenia za prace łącznej należności xxxzł od miesiąca października. i że w posiadania dodatkowych środków podejmę sie wczesniejszej spłaty. I to
@BocianKleKle: Kurcze bez tego oswiadczenia o zgodzie na potracenie nic by na Ciebie nie mieli - musieliby dochodzic odszkodowanoa na drodze sadowej, na co zapewne by sie nie zdecydowali, bo wyszlaby sprawa dosatkowego zatrudnienia bez umowy, bez skladek ZUS i podatku.
Przykra sprawa ale to oswiadczenie to uznanie dlugu i pies pogrzebany( ͡° ʖ̯ ͡°)
@A_R_P w umowie zlecenie którą ma podpisaną @BocianKleKle nie koniecznie musi byc wpisane, ze do jego zadan nalezy jazda samochodem zeby mogl nim jezdzic. Kodeks pracy oraz precedensy sądowe odsylają nas w takich przypadkach do definicji incydentalnej pracy. Wiadomo, ze z opisu opa wynika, ze o incydencie tutaj mowy nie ma tylko pewnie to byla regularna praca zarobkowa. Ale teoretycznie i praktycznie jest to dozwolone (bo nie jest zakazane).

Zasadniczo tak, @