Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć biegać, bo od siedzenia w domu mnie już szlak trafia. Mam trochę termoaktywnej odzieży, jakieś sportowe najki na płaskiej powierzchni (zerowy drop, tak to się nazywa?). Brakuje mi tylko czegoś do pomiaru tętna, prowadzenia statystyk etc. Nie mam żadnego smartwatcha, czy opaski stąd pytanie: Jaki sprzęt polecacie do 200z? W tej cenie podejrzewam, że musiałbym biegać z telefonem żeby zapisywać trasę na bieżąco- uchwyt na ramię się sprawdzi? Mam S22 Ultra, także kawał bydlaka. Do pomiaru tętna jakiś czujnik na klatę?

#pytanie #bieganie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krol_Dzielni: Lubię sporty wytrzymałościowe, wydolnościowe :) Dużo jeździłem na szosie, kiedyś też biegałem rekreacyjnie i buty z zerowym dropem są dla mnie absolutnie najlepsze. Nawet takie na codzień dobieram z niską i cienką podeszwą
@NarciarzFarciarz: w tym budżecie kupiłem garmina fr35 za 140zł używkę, nie trzeba mieć telefonu i gps nie wywala w środek lasu, na start jak znalazł. Jak chcesz mieć dokładne tętno to z tego co czytam wypoki musisz się zaopatrzyć w jakiś pas/czujnik bo zegarki czasami pokazują bajki. Kup coś z garmina czy jak wyżej polara to nie będziesz się potem denerwować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dukk: Nie ukrywam, że chciałbym mieć kontakt ze światem jak będę wychodził biegać, stąd chyba telefon w moim przypadku to raczej must have :/ Może jakiś pas na klatkę który by się łączył z telefonem i zbierał informacje o tętnie?
@NarciarzFarciarz: niestety nie wiem za dużo o tych pasach, może ktoś inny ci pomoże. Ja zawsze prócz zagarka biorę też telefon, żeby mieć jakiś kontakt. W deca możesz kupić spodenki i legginsy z kieszenią na telefon, a jak muszę jeszcze mieć klucze itp. to biorę nerkę i można biegać
@NarciarzFarciarz: Miałem taką https://www.decathlon.pl/p/pas-na-telefon-do-biegania-kalenji/_/R-p-302460?mc=8504724&c=Czarny ale po jakimś czasie na pasie zaczęła się luzować i trzeba było go co chwilę podciągać, potem kupiłem zwykłą luźną z house i sprawdza się xD Tylko zwróć uwagę na to jak twój telefon będzie tam pasował, mój wchodzi w miarę na styk i jak biegam to nie podskakuje. Jak masz jakiś malutki to może latać w nerce i będzie to denerwować, chociaż myślę. że wtedy można
@dukk @NarciarzFarciarz to jest świetna nerka trzeba sobie zwyczajnie ten pasek złapać nitka pod swój wymiar i już nic nie lata. Ma jeszcze w środku taka mała kieszonkę na klucz. A co do pasa to chyba wszystkie łącza się z zegarkiem albo telefonem. A w każdym razie nie trafiłem na takiego co by nie działał. Radzę Ci jedynie unikać chińskich pasów typu mange czy jakoś tak bo tylko się człowiek denerwuje. Miałem