Wpis z mikrobloga

W sumie zabawna sytuacja. Na wschód od naszej granicy właśnie trwa wojna o niepodległość jednego państwa, a tutaj u nas sra się i pluje na to święto. Coroczne wyśmiewanie się, że ktoś poszedł świętować datę odzyskania niepodległości. Fajnie jest się śmiać z święta, które my możemy celebrować w spokoju, gdy nasz sąsiad obecnie się wykrwawia by tą niepodległość utrzymać. Ech, lata lecą, a społeczeństwo i chyba jakieś dziwne siły wpływu próbują wmawiać innym, że obecna data jest faszystowską. Pozdrawiam zachodnią i wschodnią kacapską stronę, która od lat tak opisuje owe święto.
#polska #swietoniepodleglosci #ukraina
  • 43
@Sin-: Jak przejęte? Skandują tam JAROSŁAW POLSKĘ ZBAW? Nie chodzisz tam, bo u władzy jest pis? Właśnie teraz tym bardziej powinno się iść, a nie utożsamiać sobie marsz z jakimś śmiesznym pisem. Władza się zmieni, a marsz i święto pozostanie. Świętujesz niepodległość, a nie obecną rządzącą partię polityczną, bo w końcu i nawet takie pijawki jak oni stracą stołki. To nie pis wywalczył niepodległość, a więc nie wiem dlaczego kojarzyć obecne
@KolegaCzlowieka: Nawet jeśli organizują największy marsz, to nadal nie kierują tym co ludzie mówią i w jakim celu idą. Większość pójdzie celebrować niepodległość, a nie skandować bezczelne i obrzydliwe mantry jednej strony politycznej. Media też mają ogromny wpływ na to jak postrzega się obecnie marsz i święto.
@Kalifornix: Ja nie jestem żadnym pokemonem a moja noga tam dalej nie stanie dopóki autorytaryzm w tym kraju się nie skończy. Dość. Nie będę celebrować czegoś co mentalnie zbliża się do jakiegoś faszyzmu. Nikt nie będzie sobie gęby wycierał Bogiem, Honorem czy Ojczyzną a potem jawnie pluł na ludzi w tym kraju i ich okradał i siał hipokryzje. Nie zgadzam się na to.