Wpis z mikrobloga

Jak to szło w tej republikańskiej narracji, powielanej przez wielu wykopków? Nadchodzi czerwona fala, a Biden to najgorszy prezydent i Demokraci upadają?


@CytrynowySorbet: Jak to szło w narracji wykopków z neuropy, republikanie po szturmie na Kapitol przez 100 lat nie powrócą do władzy?

Tymczasem rzeczywistość: Biden ma najlepsze wyniki midtermów wśród demokratycznych prezydentów od 24 lat. link


@CytrynowySorbet: Nie ma co porównywać inne okręgi wyborcze, już nie tak łatwo wygrać
@CytrynowySorbet: Jak to szło w narracji wykopków z neuropy, republikanie po szturmie na Kapitol przez 100 lat nie powrócą do władzy?


@Zuben: 1000lat, Tak jak w innej lewicowej utopi 3 rzeszy XD. Każdy z Neuropy pisał że republikanie nie wygrają ani jednego stołka. Konserwy za to ostrożnie bez przeszacowania nie pisały o bulu dupy lewactwa i pogromu wyborczego

@CytrynowySorbet: Nie ma co porównywać inne okręgi wyborcze, już nie tak
Dokładnie, demokraci po przegranych wyborach zaczęli kombinować z prawami wyborczymi, okręgami i jeszcze podważali wyniki wyborów, a nie, sorry pomyliło mi się z republikanami


@suluf: Zobacz sobie jak wypadła zmiany okręgów po spisie powszechny z 2020 więcej plus dem okręgów w skali kraju było. To że liberalna prasa nagłaśnia manipulacje jednej strony nie znaczy że druga identycznych nie robi.
@suluf: Zobacz sobie jak wypadła zmiany okręgów po spisie powszechny z 2020 więcej plus dem okręgów w skali kraju było. To że liberalna prasa nagłaśnia manipulacje jednej strony nie znaczy że druga identycznych nie robi.


@Zuben: czekaj co, w miastach gdzie jest więcej osób zwiększa się ilość okręgów? Podejrzane, pewnie znowu mącą żydzi i cykliści. Mam nadzieje że republikanie zakażą demokratów i wtedy wreszcie będzie demokracja
czekaj co, w miastach gdzie jest więcej osób zwiększa się ilość okręgów?


@suluf: ale wiesz że okręg może mieć fragment miasta i wieś albo że demokraci nie wygrywają tylko w miastach xD Pierwszy z brzegu przykład Illinois, nowa mapa daje względem 2020 4 okręgi mniej w których rep mogą wygrać. I dokładnie tak wyglądały te wybory, 3 okręgi gdzie rep po 70-80% reszta dla dem dzięki nowej mapie.
Pobierz
źródło: comment_1668179776DS9dvc3itDxISdPxQeW13c.jpg
@Zuben: No mówię przecież że powinno się zdelegalizować demokratów albo tak przerysować okręgi żeby tylko republikanie wygrywali bo wtedy będzie demokracja
No mówię przecież że powinno się zdelegalizować demokratów albo tak przerysować okręgi żeby tylko republikanie wygrywali bo wtedy będzie demokracja


@suluf: Widzę bohatersko obalasz chochoła który wymyśliłeś. Ja tylko na pisałem że Dem też zmieniają okręgi pod siebie co dokładnie widać powyżej a nie tylko Republikanie. Również nie twierdzę że rep tego nie robią to że nowa mapa florydy jest korzystniejsza dla Rep sam napisałem.
@suluf: Widzę bohatersko obalasz chochoła który wymyśliłeś. Ja tylko na pisałem że Dem też zmieniają okręgi pod siebie co dokładnie widać powyżej a nie tylko Republikanie. Również nie twierdzę że rep tego nie robią to że nowa mapa florydy jest korzystniejsza dla Rep sam napisałem.


@Zuben: Dokładnie nawet zacytuje,

symetryzm symetryzm, a co z demokratami


Tylko waleczni republikanie się nie zniżają do sztuczek wyborczych, nie próbują ograniczać praw wyborczych, nie
Dokładnie nawet zacytuje,

symetryzm symetryzm, a co z demokratami

Tylko waleczni republikanie się nie zniżają do sztuczek wyborczych, nie próbują ograniczać praw wyborczych, nie podważają wyników kiedy przegrywają, ale ci demokraci! Oszuści na oszustach, oszustami poganiani!


@suluf: Nigdzie nie ma żadnego symetryzmu tylko fakty. Ty nadal z chochołem walczysz. Napisałem że repy mają ogólnie mniej korzystne okręgi teraz niż przed ostatnim rysowaniem i to jest fakt dlatego ich wygrana jest mniejsza.
@Zuben: @suluf: gerrymandering jest w Stanach masowo stosowany, głównie przez Republikanów. Patrz na Wisconsin - wybory do stanowego senatu, demokraci zdobyli 51% wszystkich głosów a zdobyli ledwie 30% miejsc. Michigan w drugą stronę, zakazali (czy cofnęli?) gerrymandering GOPu i co? Pierwszy raz od 40 lat Dem mają tam stanową izbę, senat i gubernatora.
@Zuben: @suluf: gerrymandering jest w Stanach masowo stosowany, głównie przez Republikanów. Patrz na Wisconsin - wybory do stanowego senatu, demokraci zdobyli 51% wszystkich głosów a zdobyli ledwie 30% miejsc. Michigan w drugą stronę, zakazali (czy cofnęli?) gerrymandering GOPu i co? Pierwszy raz od 40 lat Dem mają tam stanową izbę, senat i gubernatora


@CytrynowySorbet: ale nie rozumiesz, demokratom nie wolno, a republikanie to robią w obronie demokracji
Dobra, mam więcej czasu, to mogę odpisać więcej niż 2 zdania z telefonu.

Jak to szło w narracji wykopków z neuropy, republikanie po szturmie na Kapitol przez 100 lat nie powrócą do władzy?


@Zuben: pokażesz wpisy tych neuropków? Bo chyba nie wymyśliłeś chochoła pod tezę, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma co porównywać inne okręgi wyborcze


@Zuben: znaczy Stany kończą z gerrymanderingiem? Super, w końcu
a może po prostu urealniono okręgi? Przyszło Ci to do głowy, czy każda zmiana niekorzystna dla tych, których lubisz, to dla Ciebie manipulacja i spisek?


@CytrynowySorbet: Oczywiście jak się przedstawia okręgi tak by wszyscy wyborcy gop byli w 3 po 80%+ to manipulacji nie ma wtedy jest urealnianie okręgów ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogóle ciężko z tobą dyskutować skoro książkowy przykład gerrymanderingu z illinois gdzie gop
W ogóle ciężko z tobą dyskutować skoro książkowy przykład gerrymanderingu z illinois gdzie gop dostało 40% głosów i 18% mandatów nazywasz urealnieniem xD

@Zuben: w podstawówce były takie zajęcia jak czytanie ze zrozumieniem, może powinieneś na nie wrócić? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, to było PYTANIE, nie stwierdzenie. Jeśli w Illinois dem zmienili mapy pod siebie, to też złe i powinno być zmienione.

Bo ciężko egzekwować zakaz gerrymandering

Wyżej wspomniane przeze
@Zuben: fajny chochoł melonie, "lewacy" właśnie trąbią o tym że Partia Republikańska chce rozwalić demokrację a nie że są niegroźnie i wygrają 0 stołków. Ja nie wiem jak z wami dyskutować jak wy kłamiecie i wymyślacie rzeczy z dupy
Jest niezależna komisja składająca się z kilku przedstawicieli obu partii i kilku niezależnych, skład o ile pamiętam jest losowany z ochotników, którzy się zgłaszają. Do tego kilka(naście?) spotkań z mieszkańcami w trakcie rysowania map jako konsultacje społeczne.


@CytrynowySorbet: No to akurat dobra idea którą popieram ale te komisje też nie zawsze będą niezależne ale jest to krok w dobrą stronę. Akurat w Wisconsin jest to lepiej zrobione w takiej Kalifornii trochę