Wpis z mikrobloga

@Przyjaciel_Rodziny dziś między innymi we Wrocławiu zakaz noszenia broni ( ͡º ͜ʖ͡º) ale fakt faktem obrazek prawdziwy
@elf_pszeniczny tylko że te zastrzelenia na ulicy w znakomitej większości przypadków są z broni nielegalnej a nie legalnej xd sam mam kilka klamek no i co? A jak ktoś chce to czy klamką czy nożem czy kastetem sobie poradzi, albo nie wiem, golfem trójką wjedzie w tłum. Dla chcącego nic
@trzyakordy: ?! ty wiesz, że jak kupisz w walmarcie w texasie armate i pojedziesz do LA strzelać do ludzi to ta broń jest nielegalna?

You can legally transport firearms across state lines as long as:

You can lawfully possess firearms in your state of origin.

You can lawfully possess firearms at your destination.

The firearm and ammunition must be stored out of reach (not in the glove compartment or center console).*
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trzyakordy: gdyby miało być tak samo z gwałtami jak z bronią, to na obrazku jakieś czarne dziecię rapu musiałoby mu ukraść #!$%@? i gwałcić, a on kupiłby sobie nowego, przez co w ogólnym rozrachunku byłby jeden nielegalny #!$%@? więcej oraz jeden świeżo zakupiony.
@tellet w sumie nie wydaje mi się żeby czarni zdobywali w Stanach broń metodą rabunku białych, ale nie znam tematu więc powiedzmy, że się nie wypowiadam. Natomiast rynek broni w Stanach jest tak nabity że łatwość zdobycia nielegalnej klamy jest pewnie milion razy większa niż u nas obecnie, więc pewnie załatwiają to tak jak u nas za Sojuza - odpali się parę baksow komu trzeba, jakiś colt spadnie z tira i już
@trzyakordy: jego broń była kupiona w Rusk Country w Wisconsin, a więc w tym samym samym stanie co Kenosha

Lake County, Ill. State's Attorney Michael Nerheim's office said in a statement that an investigation conducted by local police "revealed the gun used in the Kenosha shooting was purchased, stored and used in Wisconsin."

"Additionally, there is no evidence the gun was ever physically possessed by Kyle Rittenhouse in Illinois," the state's
@Tymajster: https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-greta-thunberg-chopsticks-idUSKBN22P2PV
@trzyakordy: Kwestia jest tego jaką broń mogą mieć cywile. W większości państw choć regulowany, dostęp jest możliwy. Myślę, że każdy się zgodzi, że czołgi dla cywilów to zły pomysł, więc kwestia jest tylko jak bardzo regulujemy. A sama broń chyba jednoznacznie na przestępczość nie wplywa, największy czynnik to zdaje się nierówności społeczne, bo jak wszyscy są biedni to nie ma co kraść, jak wszyscy bogaci to nie ma