Wpis z mikrobloga

Tegotygodniowe nabytki z Lidla (e. Aureum, scindapsus, i chyba e. Neon) przesadzone z tragicznej ziemi produkcyjnej do bigosu. Od poniedziałku stały bez podlewania, a i tak podłoże można było dziś wycisnąć jak gąbkę.

Dałem im też paliki, którymi zachwyca się połowa roślinnego Instagrama, w środku zamiast mchu - bigos. Mam akurat drugie e. aureum przy paliku z włókna kokosowego, więc będę mógł porównać, która podpora daje lepsze efekty.

#zieloneidahoo #botanika #rosliny #roslinydoniczkowe #domowyogrod #uprawiajzwykopem
Idahoo - Tegotygodniowe nabytki z Lidla (e. Aureum, scindapsus, i chyba e. Neon) prze...

źródło: comment_16681095681XG21xHM7kPzmGVKYU3DpC.jpg

Pobierz
  • 6
@Idahoo: Na pewno będą lepsze efekty niż na włóknie kokosowym, drogie te paliki jak cholera a koniec końców nie spełniają swojej roli bo ciężko je nawilżyć.
@Anhed rolka siatki 40 cm x 5 m kosztowała mnie 40 zł... Jeden palik to 16 x 40 cm... Kalkulacja jest dość prosta, te z siatki wychodzą dużo taniej ¯_(ツ)_/¯ kokosowe 50 cm kupowałem chyba po 8 zł w Castoramie
kokosowe 50 cm kupowałem chyba po 8 zł w Castoramie

@Idahoo: tanio, ja w obi chciałem coś kupić to najtańsze za 40 albo 50zł były xD a tak to właśnie siatka ogrodzeniowa za 6-7zł/mb i można robić paliki do woli
@kubaklodz nie mam pojęcia skąd ta nazwa, ale chodzi o podłoże do roślin tropikalnych. Skład różny, w zależności od tego kto miesza. U mnie: kompost, wermikulit, perlit, kora sosnowa mielona, czipsy kokosowe, sphagnum - mniej więcej w równych proporcjach i do tego jeszcze węgiel aktywny.