Wpis z mikrobloga

@bungaBunga: No właśnie tez nie wiem, sama droga wydaje się ok. Jednak to w tamtych okolicach cały czas coś się dzieje. Wydaje mi się że to po prostu zbyt duży ruch, wystarczy że ktoś lekko przyhamuje przed węzłem i efekt domina powoduje zator, a że u nas nie potrafią trzymać normalnych odstępów to łatwo komuś wylądować na dupie. Pewnie pomogł by dodatkowy 3 pas i wydzielone pasy zjazdowe / wjazdowe, ale
@ArchDelux: Ale na tym odcinku gdzie zaczynał się korek nie ma zjadu - jest jakieś 2 km dalej i jest całkiem niezły. Sam zjazd jest dość długi, za zjazdem są co prawda światła, ale dość daleko, więc nie powodują "wylewania" korków na autostradę (co jest plagą na obwodnicy Krakowa - Skawina, Zakopianka, Łagiewniki).
Gdybyś chciał poprawić przepustowość, to musiałbyś dobudować trzeci pas, ale priorytetem dla małopolski powinno być przede wszystkim domknięcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PortiMeo: wczoraj zadowolony jechałem do kumpla za miasto musiałem przejechać przez centrum. Myślę sobie godzina 18 to będzie pusto. Idealnie przejechałem pod tandetą, rondo Grzegórzeckie, mogilskie pod tunelem i pyk stoję od galerii krakowskiej. Jak tam do znajomego normalnie w małym ruchu jeżdżę około 30 mi to wczoraj ta trasa zajęła mi 80 min