Wpis z mikrobloga

Ale to jest niesprawiedliwe, że tym przed 26 rokiem życia nie zabiera sie podatku, a tym starszym już tak. NIby dlaczego ci młodsi mogą wiecej zarabiać na tych samych stanowiskach.

Powinniście przed tym bardziej protestować niż z emeryturami, ktore tutaj ciągle mielicie. Ale wiadome, ze tutaj pewnie 80% to ludzie ponizej 26 roku życiua, wiec o tym si enie mówi, bo "jesli mi dają to jest ok"

#przemyslenia #podatki #praca
  • 10
  • Odpowiedz
pozyskania przychodu a największe potrzeby


@TotalDisaster: Co ty pitolisz. Wlasnie ze ludzie starsi mają większe potrzeby, a młodzi jeszcze mogą "żyć po taniości"

Po drugie nie kazdy ma doświadczenie, czy umiejetnosci pozwalające zarbaiac wiecej. Można też zmieniać ścieżke kariety zaczynając "od nowa" itd. No i tak jak wspomniałem młodszy prędzej moze wyżyc za niższą stawke
  • Odpowiedz
@essos: Tylko ludzie starsi mieli całe życie żeby sobie zapewnić dobrobyt i zaoszczędzić. Młodzi dopiero zaczynają pracę, często w kiepskich zawodach i na niepełny etat bo np też studiują. Zresztą często trzeba zainwestować. Dla takiego dwudziestoparolatka głupi tysiak na kaucję na wynajem to oszczędności życia już nie mówiąc o kupnie samochodu czy innej inwestycji.
  • Odpowiedz
Tylko ludzie starsi mieli całe życie żeby sobie zapewnić dobrobyt i zaoszczędzić. Młodzi dopiero zaczynają pracę, często w kiepskich zawodach i na niepełny etat bo np też studiują. Zresztą często trzeba zainwestować. Dla takiego dwudziestoparolatka głupi tysiak na kaucję na wynajem to oszczędności życia już nie mówiąc o kupnie samochodu czy innej inwestycji.


@TotalDisaster: A tam oszczewdnosc życia. Wystarczy zarobić gdzies na wakacjach i już amsz ten tysiak. Dla mnie
  • Odpowiedz
Tylko ludzie starsi mieli całe życie żeby sobie zapewnić dobrobyt i zaoszczędzić.


@TotalDisaster: A i jeszcze apropo tego, bo to tez dość upośledzony argument. Ci przed 26 roku życia ptrzecież tak samo mają ten czas. A starsszym "w swoim czasie" nie dosć ze zabierali im ten podatek, to jeszcze płace były mniejsze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TotalDisaster No wlasnoenkest roznica. Takin20 latek predzej moze pojechac gdzies za granice dorobic + mniejsze koszty zycia tak jak wspomnialem. No i ludzie starsi tak samo przeciez szli do pierwszej pracy i tak jak napisałem nie dość ze nikt ich noenzwalnial z podatku to jeszcze mniej zarabiali, bo place byly mniejsze. Z jakiej racji teraz im sie dalej zabiwra a mlodym noe, ktorzy byli wychowywani w dobrobycoe i predzej tez dostają
  • Odpowiedz
@essos: pewnie Twoim głównym problemem jest to, że do tej ulgi się nie zaliczyłeś, bo wprowadzili ją za późno ( ͡º ͜ʖ͡º)? Ja korzystam i sobie chwalę, więc ciężko o bycie obiektywnym.

wychowywani w dobrobycoe i predzej tez dostają wsparcie od rodziców??


To chyba zależy od osoby. Według mnie dobrze, że ulga jest jedynie dla osób pracujących. Poza tym w takim dobrobycie, że większość moich
  • Odpowiedz