Wpis z mikrobloga

Cześć. Moim marzeniem jest pojechać na 2-3 tygodnie do USA, głównie chodzi mi o szybkie obskoczenia kilku stanów i zobaczenie najważniejszych atrakcji. Chciałbym wszystko sam zorganizować, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś z Was organizował taką wycieczkę i mógłby się podzielić wskazówkami?

Planowany termin to rok następny rok(mam nadzieję, że nie jest za późno).

#usa #wakacje #podroze
  • 7
@Debowy_Jacek
1. Ile wcześniej rezerwować noclegi i samochód?
2. Czy miedzystsnowe loty to coś co warto rozważyć, i jak drogie to jest?
3. Ile kasy Cię to kosztowało (jeśli byłeś sam)
4. Hmm może resztę wymyślę...
@paw39:
1. Noclegi jak najwcześniej. Najlepiej to zrobić z opcją "brak przedpłaty" i z możliwością darmowej anulacji do kilku dni przed przyjazdem. Ja rezerwowałem noclegi ok. 7 miesięcy wstecz i co jakiś czas patrzyłem czy nie pojawił się nowe albo czy nie potaniały inne. Miałem więc ogarnięty nocleg z możliwością wzięcia tańszego. Z samochodem zrobiłem to samo, 3 dni przed wypożyczeniem samochody mocno potaniały, więc anulowałem poprzednią rezerwację i wziąłem na
@paw39: Nie jedliśmy tylko w knajpach. 5 noclegów mieliśmy na campgroundach w parkach narodowych i tam robiliśmy sobie grilla, śniadania często robiliśmy sobie sami w hotelu (niestety w większości pokoi była tylko mikrofalówka i zaparzacz do kawy więc te śniadania były ograniczone). Zaoszczędzić najłatwiej właśnie na jedzeniu i na noclegach - campgroundów w stanach jest od cholery, a te w parkach narodowych mają fajny klimacik. Są hotele gorsze i lepsze, niestety
@paw39: Za późno nie jest, ja USA planuje miesiąc przed wylotem, zdarzało mi soe jilety kupić tydzień przed xd
Pozwolę sobie częściowo nie zgodzić się z @Debowy_Jacek w kontekście rezerwowania noclegów. Ta taktyka jest ok w miastach, oraz przy hotelach i campach przy dużych atrakcjach (nie wiem, gdzie planujesz pojechać, wszystkiego się w 2-3 tygodnie nie da), ale jak wiesz ze będziesz spał w trasie, to jedź aż się nie zmęczysz.