Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Całej rodzince odpalała się gadka "co zrobisz nic nie zrobisz synek" jak opowiadałem im jak beznadziejnie pracuje się w pobliskiej fabryce januszeksie

Mame chciała i częściowo mnie zmusiła do założenia garniaka gdy szedłem na moją pierwszą rozmowę o pracę w IT

Pierwsze pytanie jakie moja Babcia zadała to "a czy nikt ci tam nie dokucza?" po tym jak przepracowałem tam z miesiąc.

Gdy powiedziałem rodzicom że się zwolniłem i zmieniam prace to
  • Odpowiedz
@KoszernyChomik niby tak, ale nikt tam nie chciał robić, chłop od roku nie mógł nikogo znaleźć, więc miałem jakieś tam pole manewru, ale z rodzicami już tak jest, komuna mentalnie i nawet w urzędach się płaszcza przy okienku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Heady1991: to jest coś? Jak ja pracowałem w liceum przez agencję (młody głupi pierwsza praca) i okazało się że mi 4 zł na godzinę #!$%@?ą i powiedziałem że odchodzę to cała rodzinka mi wypominała że powinienem się cieszyć że wgl mam pracę
  • Odpowiedz
@karix98: co tam L4, mi ostatnio matka powiedziała żadnym chodził więcej do pracy bo mnie zwolnią. Chodzi jej o to ze wykorzystalem cały przysługujący mi na ten rok urlop ( pierwszy raz od 5 lat jak tam pracuje) i 2-3 razy w miesiacu pracuje zdalnie.
  • Odpowiedz
Kult #!$%@? i katolicyzmu

Ale dopiero się zatrudniles i już L4, to źle wygląda" - a co mam iść z gorączką bo głupio? XD

reakcja 'ale jak to już zmieniasz, za moich czasów całe życie pracowało się w jednej'.


@karix98
  • Odpowiedz
to jest #!$%@?? moja matula byla lepsza, jak szedlem do swojej pierwszej pracy, byla przerazona, jak uslyszala, ze negocjowalem swoja stawke godzina, ze mialem brac co daja, a nie wydziwac xDDD


@Heady1991:

#!$%@? tam babcia, moi rodzice (których wcale nie uważałem nigdy za taki beton) się przerazili gdy poszedłem do nowej korpo pracy zaraz po studiach i w drugim tygodniu zatrudnienia wziąłem L4 z powodu #!$%@? anginy. "Ale dopiero się zatrudniles i już L4, to źle wygląda" - a co mam iść z gorączką bo głupio?
  • Odpowiedz
@karix98: dlatego starsi luzdie powinni miec odebrane prawa wyborcze. oni po prostru nie ogarniaja realiow zycia w dzisiejszych czasach, glosuja pod siebie i potem amym burdel jaki mamy
  • Odpowiedz
@karix98 to samo mój teściu, zawsze dumny przy rozmowach o pracy, że on od 15 lat to 3 dni był tylko na L4.

No i najlepiej w ofertach pracy 'premie za brak absencji'.
  • Odpowiedz
@Damian_prosze_cie: Dzwonie do babci co jakis czas i wiecznie czy jest praca, czy dobrze zarabiam, itd ale nikt nie pyta czy szczesliwy jestem tam gdzie jestem... Jakis #!$%@? kult pracy - praca i praca. Jak chory, tez idz bo jak to wyglada ze siedzisz w domu chory, lepiej sie meczyc i zarabiac pieniadze, innych zarazac. Inne czasy, mniej rozrywek, zamkniete granice a dzisiaj to tylko sposob na oplaty a nie
  • Odpowiedz
@karix98: ale faktycznie potrafią za to zwolnić. Ja tam osobiście nigdy nie choruję ale profilaktycznie biorę sobie L4 dwa razy po 2 tygodnie w ciągu roku, ale widzę, jak firma zwalnia ludzi po czymś takim.
  • Odpowiedz
to jest #!$%@?, moja rodzina jak się dowiedziała że chcę w pierwszej pracy po studiach w korpo pobierać wynagrodzenie to tak się na mnie dziwnie patrzyli. (moj wujek był tym wzrokiem)
  • Odpowiedz